Цього року УЄФА позбавила український футбольний клуб "Дніпро" права грати в європейських кубкових турнірах. Мовляв, не виконав контрактних зобов'язань перед гравцями і тренерами. Наслідком цього може стати втрата інтересу до команди частини вболівальників. Чи може ця заборона принести користь як "Дніпру", так і нашому футболу в цілому?
Відповідь слід шукати в подіях 30-річної давнини. 1985-го після трагічного фіналу Кубка чемпіонів, коли з вини фанатів "Ліверпуля" загинули люди, УЄФА на п'ять років виключив із єврокубків англійські клуби. Саме після цього відбулися європейські перемоги київського "Динамо" та румунського "Стяуа". Та зараз не про це.
Англійці внаслідок відсторонення їхніх клубів від міжнародних турнірів отримали нагоду звернути увагу на власний чемпіонат, де на старих напіврозвалених стадіонах регулярно билися фанати. Саме тоді в англійському чемпіонаті почали відбуватися зміни, що призвели до створення найуспішнішої в історії футболу прем'єр-ліги із взірцевим порядком на стадіонах, комфортом для глядачів і футболом найвищого рівня.
Уже в перший сезон після повернення англійських клубів до євротурнірів "Манчестер Юнайтед" виграв Кубок кубків. Відтоді англійські клуби 18 разів грали в єврокубкових фіналах, де здобули дев'ять трофеїв. Європейські клубні турніри стали для англійців доповненням до неймовірно цікавого чемпіонату.
Можливо, і в нас нарешті задумаються, як зробити так, щоб свято футболу приходило на вітчизняні стадіони не лише у дні міжнародних матчів наших команд. Щоб ігри вітчизняного чемпіонату були привабливіші для вболівальників, ніж поєдинки європейських турнірів, як нині в Англії.
Вигадувати для цього нічого не потрібно. Достатньо вивчити досвід Англії, де виключення місцевих команд із єврокубків стало поштовхом для удосконалення власного чемпіонату, що триває досі. Чи року без єврокубків нашому клубу замало для цього?
Коментарі