Першу півфінальну пару на Кубку світу-2006 склали збірні Німеччини та Італії — найтитулованіші європейські команди. І ті, й інші по три рази володіли Кубком світу. Збірна Німеччини вигравала у 1954, 1974 та 1990 роках, а Італія тріумфувала 1934, 1938 та 1982-го.
Сьогоднішня зустріч стане п"ятим протистоянням команд за всю історію Мундіалів. Німцям жодного разу не вдавалося обіграти "Скуадрру Адзурру". Двічі, 1962-го та 1978-го, в поєдинках групового турніру була нічия 0:0. А матчі на виліт закінчувалися на користь збірної Італії. У 1970-му підопічні Валькареджі обіграли команду Шена — 4:3 у півфінальному поєдинку. Через дванадцять років збірна Беарзота здолала дружину Дерваля у вирішальному матчі Кубка світу-1982 — 3:1.
Першого березня цього року у Флоренції Італія та Німеччина зіграли товариський матч. Гості виступали у оптимальному складі, однак поступилися 1:4.
— Тоді збірна Німеччини перебувала у розібраному стані. Лідер команди Баллак думав про своє працевлаштування у "Челсі", — каже найкращий бомбардир Кубка світу-1994 Олег Саленко, 36 років. — Справжній потенціал німецької команди проявився уже під час Кубка світу. Шлях господарів до півфіналу був важчим, ніж у суперника. У чвертьфіналі німці грали проти аргентинців. А от італійцям у плей-оф поталанило. Австралія й Україна — не найсильніші суперники.
Остання обставина, переконаний Саленко, італійцям піде на користь. Вони повинні зберегти більше сил на сьогоднішній матч.
Матч відбудеться на 60-тисячному "Вестфаленштадіоні" у Дортмунді. Наш експерт фактор рідних стін для команди Клінсманна перевагою не вважає:
— По-перше, психологічний тиск трибун не завжди йде команді на користь. По-друге, у складі збірної Італії зібрані футболісти, яким не звикати грати за настроєних проти тебе глядачів. І по-третє, уболівальників "Скуадрри Адзурри" на трибунах буде не набагато менше, ніж німців.
У господарів немає кадрових втрат. Їхні лідери Міхаель Баллак та Мирослав Клозе хоч і зазнали ушкоджень у попередньому поєдинку, сьогодні вийдуть на поле.
Німцям жодного разу не вдавалося обіграти Італію
У італійців дві проблеми. Перша — дискваліфікація півзахисника Даніеле де Россі, друга — травма Алессандро Нести. Зате у них довша лава запасних. У Ліппі є три форварди високого класу — Тоні, Джилардіно та Індзагі. На роль розігруючого претендують Тотті та Дель П"єро. Обидва, якщо це буде потрібно, можуть зіграти й у нападі. Клінсманн такого вибору не має. І стартовий склад господарів можна назвати безпомилково. У воротах Леманн. Справа у захисті Фрідріх, зліва — Лам, у центрі — Метцельдер та Мертезакер. Правий півзахисник Шнайдер, лівий — Швайнштайгер, опорний — Фрінгс, розігруючий — Баллак. Форварди — Клозе та Подольський.
Ліппі, якщо не відновиться Неста, зіграє з тим же квартетом захисників, що й проти України. Голкіперові Буффону допомагатимуть правий оборонець Дзамбротта та лівий Гроссо, у центрі — Каннаваро та Барцальї, шанси якого на місце у стартовому складі кращі, ніж у Матерацці. Півзахисникам Гаттузо, Пірло, Перротті і Каморанезі альтернанативи немає. На інші два місця претендує п"ятеро футболістів — Тотті, Дель П"єро, Тоні, Джилардіно, Індзагі.
— Переможний склад не змінюють, тому Ліппі випустить Тотті і Тоні — тих, хто зробив гру з Україною, — вважає Саленко.
Оцінюючи кваліфікацію наставників обох команд, він віддає перевагу італійцю.
— У Ліппі з-поміж нинішніх потенційних опонентів тільки один гідний конкурент — бразилець Сколарі, який працює з португальською збірною, — стверджує Олег. — Клінсманн має набагато менший досвід, він більш схильний до імпульсивних рішень. Думаю, Ліппі зіграє обережно, зробить ставку на оборону. Італія віддасть м"яч супернику, а сама розраховуватиме на контратаки. Швидкого гола, напевне, не буде, а підсумок матчу вирішить один-єдиний м"яч. Заб"ють його італійці у другому таймі.
Результат матчу не вплине на долю наставників обох команд. Ліппі твердо вирішив залишити збірну після Кубка світу. Ймовірно, він очолить мадридський "Реал". А Клінсманну керівництво Німецької футбольної спілки вже запропонувало продовжити контракт на два роки. Юрген може думати до 16 серпня. Тоді господарі нинішнього Мундіалю відкриють новий сезон товариським матчем проти Швеції.
1/2 фіналу*
4 липня (вівторок)
22.00. Німеччина — Італія (Дортмунд)
5 липня (середа)
22.00. Франція — Португалія (Мюнхен)
Примітка: час — київський
* На відміну від двох попередніх турнірів, ФІФА у матчах плей-оф відмінила правило "золотого" голу. Не діє і правило "срібного" голу, чинне на останньому чемпіонаті Європи. Якщо основний час поєдинку на виліт закінчується внічию, призначаються два додаткові тайми по 15 хвилин кожний. Якщо за підсумками обов"язкових 30 хвилин додаткового часу рахунок залишається нічийним, переможець матчу визначається у серії пенальті.
Італійцям арбітр знайомий
Сьогоднішній поєдинок судитиме мексиканський арбітр Беніто Арчундія, 40 років. Він має юридичну освіту, але працює економістом. Любить сам грати у футбол, а також читати.
На нинішньому Кубку світу судив чотири матчі. У груповому турнірі обслуговував поєдинки Бразилія — Хорватія (показав чотири попередження), Франція — Корея (чотири попередження і незарахований гол француза Вієйра) та Чехія — Італія (три попередження і вилучення чеха Полака). У матчі 1/8 фіналу Арчундія судив поєдинок наших зі швейцарцями, і показав тільки одне попередження — швейцарцеві Барнетті.
Арчундія допомагатимуть його співвітчизник Хосе Рамірес та Ектор Вергара з Канади. Функції резервного арбітра виконуватиме японець Тору Камікава.
Коментарі