В Україні створили Професійну хокейну лігу. Організація тепер проводитиме національний чемпіонат із хокею на льоду: такою є офіційна міжнародна назва цього виду спорту. Рішення про формування ПХЛ — прогресивне. Але чому хокейну лігу названо "професіональною"?
Можете сказати, що я чіпляюся до слів. Але відомо — як корабель назвеш, так він і попливе. Утворення 16 років тому подібної ліги у футболі призвело до того, що цей вид спорту на місцях практично знищений. Прірва між командами, що їх щедро фінансують вітчизняні багатії, і тими, які таких товстосумів за спиною не мали, дедалі ширшала. І врешті команди без щедрих спонсорів, неспроможні відповідати статусу "професіоналів", зникли.
У хокеї наші справи набагато гірші. Від того, що десяток насправді аматорських команд, які грають у чемпіонаті України, перейменують на "професіональні", нічого не зміниться. До хокею сусідньої Білорусі, де є аж дві ліги, у яких грають команди, фінансовані за рознарядкою із центру державними підприємствами, нам далеко. Тому що у білорусів усе зрозуміло — держава будує хокейні арени в кожному райцентрі, фінансує роботу при них дитячих хокейних шкіл і зобов'язує місцеву владу утримувати команду, яка виступає у національній лізі.
А що в нас? Із яких джерел новостворена Професійна хокейна ліга планує фінансувати чемпіонат? Із заявочних внесків команд? А ті де ці кошти братимуть? Їхні проблеми? Принаймні із оприлюднених документів щодо створення в Україні ПХЛ дізнатися про це неможливо. А може, лігу фінансуватиме держава чи якийсь невідомий поки що титульний спонсор? Було б непогано. Але до чого тут професіонали? Хто у такому разі має право так себе називати?
Підкреслю: зусилля людей, які хочуть створити у нас справжній хокейний чемпіонат, заслуговують на підтримку і розуміння. Шлях від створення хокейної ліги до отримання нею прибутків від змагань, які вона проводить, навіть у найкращому випадку триватиме не один рік. Власне, невідомо, чи ці прибутки взагалі будуть. Тому перспективи нашого хокею, який раптом став "професійним", і далі викликають тривогу і занепокоєння.
Чи не щороку ми чуємо заяви про зміни в цій галузі. Торік у Києві клуб "Будівельник" мав узятися невідомо звідки і виступати у Континентальній хокейній лізі. Цього року в Донецьку хокейний клуб рветься до російської ліги. А тим часом чемпіонат України з року в рік проводять на рівні, нижчому за аматорський. І навряд чи щось тут швидко і принципово зміниться із утворенням ліги із словом "професійна" у назві.
Коментарі