четвер, 24 червня 2010 02:02

І футболу буває забагато

Учетверте, починаючи з 1998 року, вітчизняне телебачення показує всі матчі фінального турніру Кубка світу з футболу. 12 років тому 64 репортажі на двох загальнонаціональних телевізійних каналах вважали подарунком любителям спорту. Тепер перші 32 гри паралельно транслюють одразу два телеканали, доповнюючи їх щоденними оглядами й аналітичними програмами. Нормально засвоїти все це не видавалося можливим. Навіть у найвідданіших уболівальників наприкінці першого тижня у головах утворилася суцільна мішанина із практично цілодобового футболу.

Інколи хотілося повернутися до минулих часів, коли весь світовий фінал складався із 31 гри, а по телевізору показували приблизно половину з них — найцікавіші. Гадаю, тодішні телеглядачі не дуже багато втратили, не побачивши ігри за участю команди Коста-Рики чи Ямайки, результат яких був відомий заздалегідь. Зате найкращі із тих футбольних телетрансляцій пам"ятають досі. Двобої між Англією та Німеччиною 1966-го та 1970-го, поєдинок французів із німцями 1982 року, кожен матч Бразилії за участю Пеле та Аргентини з Марадоною.

Звісно, тепер не ті часи й не те телебачення. Нам пропонують самим стати редакторами і вільно обирати — дивитися матч або ні. Але коли на офіційно Першому Національному телеканалі щовечора по 8 год. футболу, здається, це занадто. Бо ж у країні та світі цими днями відбувається чимало інших важливих подій. Але навіщо телевізійникам працювати над їх висвітленням, коли можна піти відпочивати, доки триває світовий футбольний фінал?

У пам"яті від Кубка світу залишаться один-два епізоди

У цивілізованих країнах фінальний турнір Кубка світу транслюють дещо інакше. Головні матчі — на головних телеканалах, другорядні — на спеціалізованих. Гадаю, що й у нас любителі футболу змогли б подивитися більшість матчів мундіаля на спортивних каналах. І дали б можливість загальнонаціональним телевізійним мовникам демонструвати повну картину життя, а не лише футбол, від якого вже паморочиться в голові.

Однаково від усього цього залишаться в пам"яті один-два епізоди, подібно до моменту із французом Зінедіном Зіданом у фіналі попереднього Кубка світу. Його удар головою у живіт італійця Марко Матерацці став символом того турніру, затьмаривши понад 100 год. футбольних трансляцій. Швидше за все, так само буде і тепер, незалежно від того, хто стане чемпіоном світу.

Зараз ви читаєте новину «І футболу буває забагато». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути