13 червня у Харкові відбувся один з найцікавіших матчів групового турніру. Зустрічалися Нідерланди та Німеччина, нинішні віце-чемпіони світу та Європи відповідно. Німці перемогли — 2:1, і їм достатньо нічиєї проти Данії в останньому турі, щоб вийти до чвертьфіналу. Нідерланди натомість мають перемагати Португалію з різницею у два голи та сподіватися на програш Данії. Лише за таких умов команда Берта ван Марвейка продовжить боротьбу у плей-оф.
Відзначаємо основні моменти матчу Нідерланди — Німеччина
1. Зацикленість ван Марвейка
Два роки тому Нідерланди успішно виступили на Кубку світу. Гра команди була незвично "сухою", але все виправдав результат — друге місце з вольовою перемогою над Бразилією у чвертьфіналі. На нинішньому Євро команда ван Марвейка грає жвавіше, але здається незбалансованою.
Враження, що тренер, знаючи про проблеми в обороні, не намагався їх вирішити. Вони посилилися через невдалу гру опорників — ван Боммел, наприклад, провалив свій тайм проти Нідерландів.
2. Розрізненість "голландських" зірок
У Нідерландів потужний атакувальний потенціал. Він дозволяє проходити оборону суперника і по центру, і на флангах. Але командні взаємодії в атаці не відпрацьовані. Єдиний поки що гол на турнірі віце-чемпіони світу забили після індивідуальних дій ван Персі.
3. Форма Маріо Гомеса
Вважалося, що нападаючому "Баварії", щоб забити один м'яч, треба змарнувати шість-сім моментів. На Євро Гомес уже забив три голи у двох матчах. Він чудово маневрує між лініями і грає на межі офсайда. Мирославу Клозе, головному німецькому бомбардиру, буде важко відвоювати собі місце в основному складі.
4. Німецька психологія
Німці проводять сильну тактичну лінію у кожному поєдинку. Вони не стовідсотково готові фізично, але з допомогою вчасних замін Йоахім Льов "розрулює" ситуацію. Головний "козир" цієї Німеччини — стійкість. Нідерланди на початку поєдинку тиснули на ворота суперника, але ніякої паніки у діях суперників не відчувалося.
5. Контратакувальна гра підопічних Льова
Скромний рахунок не відповідає суті гри команд у другому таймі. Заміни голландців значно"відкрили" їх, і німці це використовували. Месут Озіл звично розганяв контратаки, маючи опору в особі Бастіана Швайнштайгера. Єдине, чого не вистачало переможцям після перерви — точного завершального удару. Але вели поєдинок вони.
Коментарі