Київське "Динамо", очевидно, фінішує на третьому місці в чемпіонаті України. Такого не було за всю історію розіграшів турніру. Кияни навіть не матимуть змоги стартувати у кваліфікації Ліги чемпіонів, одразу — в Лізі Європи.
У суботу підопічні Олега Блохіна поступилися в Харкові "Металісту" — 0:2. Переможець матчу десь на 85% забезпечив собі друге місце.
— Футбол — один із найсправедливіших видів людської діяльності. Тому з поразки "Динамо" в Харкові трагедії робити не треба, — вважає колишній тренер сімферопольської "Таврії" Олег Федорчук, 52 роки. — Хлопці в процесі відновлення своєї гри. Якщо брати поєдинок цих команд минулої осені, то тоді "Металіст" ще більше переважав киян. Весною перевага зменшилася. Отже, динамівці додали. Інша річ, що цього поки що бракує для перемоги в Харкові. Матч провалили Дуду й Аруна, які випали з гри. Господарі знайшли протидію проти Ярмоленка. А в харків'ян ніхто не зіграв нижче певного рівня.
Динамівці нарікають на стандарти, під час яких вони й пропустили двічі.
— В українському чемпіонаті зі стандартів забивають лише чверть усіх голів: 10 відсотків після кутових, дев'ять — після штрафних і сім — із пенальті. Можливо, тому кияни легковажно ставляться до стандартів біля свого штрафного. А даремно. На останньому Євро німці й іспанці відряджали на стандарти біля власних воріт дев'ять-десять футболістів. У суботу в штрафному майданчику "Динамо" перебувало шість-сім гравців. Але "Металіст" і без "стандартів" мав моменти для взяття воріт.
Які основні причини перемоги "Металіста"?
— В усьому світі існує один рецепт для вдалої гри — тренерська стабільність. Маркевич працює в Харкові вісім років, Луческу в Донецьку — дев'ять. У Києві за цей же період змінилося півдесятка наставників. Причому абсолютно різних за стилем. Хіба можна порівнювати Дем'яненка, Сабо, Сьоміна, Газзаєва, а тепер ще й Блохіна? Кожен із них переорієнтовував селекцію. Спочатку робили ставку на перспективних молодих іноземців. Потім — на вітчизняних талантів. Згодом — на вже сформованих гравців із-за кордону. На мою думку, Блохін може досягти успіху мінімум після трьох-чотирьох трансферних вікон. Купили кількох футболістів узимку: хтось заграв, хтось — ні. Наступне трансферне вікно — те саме. Так поступово формується стабільна обойма гравців. Бо зараз Блохін працює з тими виконавцями, яких купував під свою модель ще Сьомін.
Чому харківські легіонери виглядають краще за київських?
— Селекцією в "Металісті" займається один талановитий чоловік — Євген Красніков. Харків'яни сформували кістяк команди. Зараз дбають про точкову селекцію. Повернули Девича, якому 30 років. Не бояться за своє місце в складі немолоді Папа, Шав'єр, Соса. А тепер запитання: ви можете назвати прізвище людини, яка 10 років відповідає за селекцію в Києві? Я не можу.
"Шахтар" і "Металіст" стали лідерами на довгі роки?
— Навряд чи. У футболі немає сталих величин. Це — як автомобіль, що час від часу потребує ремонту. Випав один гвинтик — і механізм не працює. Випало кілька — розвалився. Колись без тренера розсипалася непереможна "Барселона". Минулого сезону дортмундська "Боруссія" випередила "Баварію" на вісім очок. Що залишилося від цієї переваги?
Я говорив про системність роботи в Донецьку й Харкові. Але нинішній "Шахтар" важко уявити без Мхітаряна, який забиває майже кожен третій гол, і Фернандіньйо, з якого розпочинається 40 відсотків атак гірників. Цілком можливо, що нові лідери проявлять себе в "Дніпрі" чи "Динамо" вже наступного сезону. Кияни і дніпропетровці зголодніли за перемогами, тоді як у Донецьку ними наситилися.
Футбол. Чемпіонат України. Прем'єр-ліга. Результати матчів 27-го туру
"Металіст" (Харків) — "Динамо" (Київ) — 2:0
"Іллічівець" (Маріуполь) — "Шахтар" (Донецьк) — 1:1
"Дніпро" (Дніпропетровськ) — "Зоря" (Луганськ) — 1:1
"Таврія" (Сімферополь) — "Чорноморець" (Одеса) — 1:3
"Говерла" (Ужгород) — "Карпати" (Львів) — 1:3
"Металург" (Донецьк) — "Волинь" (Луцьк) — 2:0
"Металург" (Запоріжжя) — "Ворскла" (Полтава) — 0:4
"Арсенал" (Київ) — "Кривбас" (Кривий Ріг) — 1:1
28-й тур
10 травня, п'ятниця
19.00 "Зоря" — "Металіст" ("Футбол")
11 травня, субота
16.00 "Ворскла" — "Металург" Д ("Футбол")
17.30 "Волинь" — "Арсенал" ("2+2")
18.30 "Шахтар" — "Таврія" ("Футбол")
19.30 "Динамо" — "Іллічівець" ("2+2")
12 травня, неділя
15.30 "Кривбас" — "Говерла" ("2+2")
18.30 "Чорноморець" — "Металург" З ("Футбол")
19.30 "Карпати" — "Дніпро" ("2+2")
Коментарі
1