На Олімпіаді в Лондоні українські боксери здобули п'ять нагород: дві золоті, срібну та дві бронзові. Наші перемогли в неофіційному командному заліку. Позаду України опинилися Велика Британія (2-1-1), Куба (2-0-2), Казахстан (1-1-1), Росія (1-0-3). Вперше на одних Іграх двоє українських боксерів стали чемпіонами. А Василь Ломаченко — перший українець, дворазовий олімпійський чемпіон у цьому виді спорту. До того ж "золото" він здобував у різних вагових категоріях — до 57 кг і до 60 кг. Виступ українців аналізує московський тренер із боксу Ігор Смольянов, 33 роки.
Василь Ломаченко, 24 роки, олімпійський чемпіон у вазі до 60 кг.
У всіх боях він був кращий за своїх суперників рівно на стільки, як було треба. Ломаченко був психологічно готовий і впевнений у своїй перемозі. Він переріс аматорський бокс.
Олександр Усік, 25 років, олімпійський чемпіон у вазі до 91 кг.
Один із найстриманіших боксерів. Розумний, тактично грамотний. Володіючи надзвичайною силою, не піддається емоціям і не вступає в розмін із росіянином Бетербієвим у чвертьфіналі. І це допомагає йому бути точнішим. А з болгарином Пулєвим у півфіналі зовсім інша картина — і жорсткий нокдаун останнього. Усік не вкладається в усі удари, не витрачаючи даремно сили. Зосереджений на захисті й амплітуда його ударів коротка — в результаті перемога у фіналі над розмашистим і зарядженим італійцем Руссо.
Денис Беринчик, 24 роки, срібний призер у вазі до 64 кг.
Бокс Беринчика подобається всім. Козацький дух, левове серце. Важко атакувати, при цьому безупинно використовуючи тільки силові удари — це за межею людських можливостей. Дуже вже Денис гарячий, але в цьому його суть. Проблема лише в одному: він так хоче бити, що інколи забуває захищатися.
Олександр Гвоздик, 25 років, бронзовий призер у вазі до 81 кг.
Однозначно Гвоздика "обікрали" в півфіналі з казахом Ніязимбетовим. Імовірно, такі питання вирішуються на рівні держав, і Олександр став їхньою жертвою. Цей напівважковаговик дуже легкий на ногах, елегантний і при цьому володіє гострим ударом і різноманітністю технічного арсеналу. Він повинен був битися у фіналі. Саме такі боксери, як Гвоздик, отримують Кубок Вела Баркера — найтехнічнішому атлету.
Тарас Шелестюк, 26 років, бронзовий призер у вазі до 69 кг.
Дуже своєрідний боксер, трохи тягучий і з некласичною траєкторією ударів. Можливо, саме через це судді можуть до нього мати упереджене ставлення. В останньому раунді свого півфінального бою він однозначно вирвав перемогу. Але судді віддали перевагу британцеві, господарю Ігор.
Євген Хитров, 23 роки, вибув на стадії 1/8 фіналу після скандального суддівського рішення.
Звісно, Хитрова засудили. І особливо неприємно, що британець Огого повірив у свою перемогу. Цей грабіж тільки виявив кращі риси українця: безкорисливе ставлення до життя і цілковиту незлобивість. Насправді Хитров заслуговував "золота" Олімпійських ігор.
Перспективи у професіональному боксі
Відзначив би Хитрова, Беринчика, Гвоздика і Ломаченка. Вони наженуть остраху на професіональному ринзі. А ось Усіка хочеться залишити поки що на аматорському ринзі. Гадаю, він може принести ще одне олімпійське "золото".
Коментарі