12 червня стартує фінальна частина Кубка світу з футболу. Турнір прийме Бразилія. Це будуть 20-ті подібні змагання. 10 разів мундіаль вигравали європейці: Італія — чотири, Німеччина — три, Франція, Англія, Іспанія — по одному.
Дев'ять перемог у представників Південної Америки: Бразилія — п'ять, Уругвай та Аргентина — по дві. Зазвичай, на Кубку світу виграє континент, який його приймає. Лише раз європейцям удалося виграти поза межами Старого Світу — Іспанія перемогла на минулому турнірі, який приймала Південно-Африканська Республіка. На території Європи "господарі" також поступилися єдиний раз — 1958-го у Швеції перемогли бразильці.
— Я думаю, нинішні господарі мають 80 відсотків, щоб перемогти, — каже колишній форвард донецького "Шахтаря" Віктор Грачов, 57 років. — У Бразилії дуже міцна команда і досвідчений тренер. Кажуть, немає "зірок" типу Рональдо чи Рональдіньйо. Не зовсім згоден. Як на мене, цей турнір цілком може стати тріумфом для Неймара.
Кому ви віддали б решту 20 відсотків на перемогу?
— Франції. Сучасна команда. По-перше, досить молода. По-друге, надзвичайно мотивована. Французи дуже швидкі, мобільні, їхні гравці правильно розуміють футбол. Не буде Насрі, і це цілком логічно. Самір — не командний гравець. А Франція сильна насамперед колективними діями. У півфіналі має бути точно.
Хто з фаворитів може не виправдати сподівань?
— Німеччина. Останні товариські матчі показали, що у бронзових призерів попереднього мундіалю достатньо проблем. Тренер Йоахім Льов багато експериментував. Я так і не зрозумів — чого він прагнув. Друге: проблеми в центрі захисту. Там зібрані повільні футболісти. А Боатенг узагалі провів слабкий сезон. Третє: невиразна гра на "стандартах". Четверте: ключові опорники — Хедіра та Швайнштайгер — потерпали від травм.
Читав, що у Німеччини є поділ на гравців "Баварії" та "Боруссії". У збірній такого бути не повинно.
Хто може приємно здивувати?
— Я не списував би з рахунків Італію. Тактично команда Пранделлі завжди готова до якихось витівок. Достатньо згадати, як свіжо вона діяла на Євро-2012. І, звісно, Бельгія. Це аналог французів. Команда грає у надзвичайно привабливий футбол: рухається м'яч, рухаються гравці, є динаміка і це не дивно — усі в розквіті сил.
До Бразилії приїдуть найсильніші команди. Але не всі найкращі гравці планети зіграють на Кубку світу-2014. Кого особисто вам не вистачатиме?
— Двох. Колумбійця Фалькао, який не встиг відновитися після важкої травми. І Бейла — його збірна, Вельсу, не пробилася на мундіаль.
Регламент Кубка світу‑2014
Якщо у груповому турнірі дві чи більше команд наберуть однакову кількість очок, їх турнірні місця розподілятимуться за такими критеріями:
1) різниця забитих і пропущених м'ячів у всіх матчах групи,
2) більша кількість забитих м'ячів у всіх матчах групи,
3) кількість очок, набрана в матчах між цими командами,
4) різниця забитих і пропущених м'ячів у матчах між цими командами,
5) більша кількість забитих м'ячів у матчах між цими командами,
6) жереб.
Якщо в матчі плей-оф в основний час буде зафіксована нічия, призначатимуться два додаткові тайми по 15 хв. Вони будуть зіграні повністю — правило "золотого" чи "срібного" голу не діє. Якщо після додаткових 30 хв. збережеться нічийний рахунок, переможця визначить серія пенальті.
Коментарі