понеділок, 22 травня 2017 11:09

Стартував чемпіонат СРСР з футболу

22 травня 1936 року відбувся перший матч першого чемпіонату СРСР з футболу. У Ленінграді грали місцеве "Динамо" й московський "Локомотив". Господарі виграли - 3:1.

Першість була короткотривалою. 7 команд змагалися в одне коло. Почали 22 травня, а закінчили 17 липня. За перемогу давали 3 бали, нічию – 2, програш – 1. Неявка – 0. Чемпіонатом назвали змагання московських і ленінградських команд. Для пристойності включили один український клуб – київське "Динамо".

Переможцем стали "динамівці" Москви. Вони виграли всі шість зустрічей. Кияни поступилися двічі й змогли зачепитися за 2-ге місце. Футболісти зі столиці України програли московським "Динамо" й "Спартаку" - 1:5 і 1:3. Але виграли решту поєдинків. Причому "армійців" із ЦСКА розбили - 6:1, а "Червону Зорю" із Ленінграда - 7:2.
Третє місце посів "вічний" ворог киян – "Спартак". За підсумками чемпіонату "Червона Зоря" мала вилетіти, але її вирішили залишити. Натомість з групи "Б" прибув переможець – тбіліське "Динамо".

Усього в СРСР зіграли 54 чемпіонати. Перерву робили лише в роки війни. Рекордсменом за кількістю перемог стало київське "Динамо" – 13. Московські "Динамо" і "Спартак" виграли по 12 чемпіонських звань. Останню першість розіграли 1991 року. Чемпіонами всьоме стали футболісти ЦСКА.

Зараз ви читаєте новину «Стартував чемпіонат СРСР з футболу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua