
На тлі скандалів, якими "відзначилася" на нинішньому мундіалі збірна Франції, далеко не на першому плані виявилася сама гра команди. Чи було помітно хоч щось позитивне в ігрових діях віце-чемпіона світу, Gazeta.ua поцікавилася в головного тренера луцької "Волині" Віталія Кварцяного.
- Гра збірної Франції була тьмяною і незрозуміло з яким тактичним завданням - або атакувати великими силами, або контролювати м'яч, граючи широким фронтом, - говорить Віталій Володимирович. - Або швидкі контратаки. На поле виходила група дуже високого рівня футболістів, яка не знала, як досягти мети, як завершити атаку. Це, швидше за все, пов"язано з тим, що футболісти і тренерський штаб не були одним цілим. Не було єдиного колективу, який хотів би разом з тренером вирішити якісь завдання. Всі відбували номер. Психологічна обстановка в колективі була роз"єднаною, не було контакту з футболістами, які могли відтворити задумане на полі. Весь час "тасувався" склад, кожного разу новий. Лідери це відчули і почали створювати привід для конфлікту.
- Перед чемпіонатом французька футбольна "верхівка" на весь голос заявила, що після ЧС команду очолить Лоран Блан. Могло це відбитися в першу чергу на стані самого Доменека, якого позбавили, фактично залишків мотивації?
- Цілком вірно. Як би він не старався приховати своє внутрішнє обурення, це дуже великий удар по психології тренера, концентрації, реалізації якихось задумів. Виходить, сьогодні я тренер, завтра вже ніхто. І відразу на першому плані образа: "Не хочете мене, ось вам і результат". Це неправильно. Могли б дограти чемпіонат світу, а потім вже оголошувати, кого знімати, а кого призначити.
- Виходить, самим кращим варіантом для Доменіка був би відхід після Німеччини-2006 з застрахованим авторитетом?
- Однозначно. А вже як призначили Блана, потрібно було відразу писати заяву та йти.
- Олександр Заваров сказав, що гравці наїлися грошей у своїх клубах і виявилися неготовими до мундіалю. Чи можлива подібна ситуація в українській збірній, адже в ній зібрані футболісти з далеко не бідних за українськими мірками клубів?
- Якщо говорити про команду Маркевича, то при ньому це неможливо. Він вміє змусити футболіста себе поважати, у них не вистачить морального права робити щось негативне.
А що стосується французів, то на мій погляд жоден футболіст не грав так, щоб себе жаліти, не видно було, щоб хтось валяв дурня. Тому, що кожен усього досяг в багатьох клубах і грає за ім'я. Адже за хорошу гру можна отримати зайвий рекламний контракт. У них, повторюся, не виходило зв"язатися однією командою для досягнення результату. Напад туди, середина сюди, захист нікуди. Загалом, лебідь, рак і щука.
- А в цілому яке враження від чемпіонату?
- П"ятдесят на п"ятдесят. Є команди, які хочуть грати на логіку, комбінувати, індивідуально грати за рахунок передачі у вільну зону, як би будувати гру на атаку і показувати результативний футбол. Загалом, те, що подобається уболівальникам. Ну і мені теж.
- А за кого вболіваєте?
- Найбільше мені подобається збірна Аргентини, але все життя вболіваю за Бразилію. Сантос, Пеле, Гаррінча - це кумири мого дитинства. А Аргентина сьогодні дуже компактна, здорово грає у відборі, дружно пресингує, в загальному показує сучасну гру.
Бразильці хороші тим, що Дунга додав чимало нових гравців, але при цьому відігравав і з тими, хто вже перевірений і кому він довіряє. Команда грає важко, але надійно, намагається контролювати м'яч, по грі видно, що рано чи пізно, але все одно заб"є. Вони повільніше, ніж аргентинці. Я б вболівав за них, але я консервативний за вдачею людина, не люблю міняти шило на було. Довіряю скільки можна друзям, дружині, команді. Тому вболіваю до кінця за Бразилію.
- Багато хто вважає, що оборона і опорники - слабке місце Аргентини. Згодні?
- Особливість цієї команди полягає в тому, що Марадона був творець. Він міг сам виходити на ударну позицію, виводити на неї того ж Бурручагу, і самому при цьому забивати. І вони йому її створювали. Це була його добра ігрова кар"єра, яку він зараз пропонує у вигляді Мессі, адже у того в кожному русі, в кожній дії проглядається стиль молодого Марадони. А лінія півзахисту як і лінія захисту, і сам воротар там дуже сильні, просто гладіатори. Звичайно, при розкритті команди на атаку контрвипад вони рано чи пізно отримають. Як учора було два-три моменти у збірної Греції. Команда, яка буде грати з аргентинцями від оборони, все одно програє.
У цих команда можна багато взяти для себе як для тренера. Дещо можна взяти і в Голландії, Італія трохи обережна. Португалія починає "оживати". Це дійсно класні команди.
А ось У Греції, Гондурасу, Кореї нічого для роботи не візьмеш. Також дивує гра збірної Данії, Швейцарії. Ці команди мені антисимпатічни. Їх футбол збитковий і безперспективний. Немає родзинки прогресу, немає лідерів. Всі руйнують, а це ж півфутболу. Футбол це конструкція руйнування в поєднанні з необхідністю забивати. Для цього ворота поставлені.
Коментарі
Вражає нещирість.
Одна сторона медалі-запис і редагування відосиків,які поширюються у віртуальному просторі.
Інша сторона медалі-у всьому покладатись,підкорятись волі сумнівновідомій особі із свого оточення -Єрмаку,на совісті якого чимало сумнівних реальних приворотів:
Корбан: "Мені досі не віриться, що голова Офісу Президента Єрмак, який очолює 255 комісій та комітетів, конгреси та міжнародні групи, знаходить час, щоб роздавати незаконні вказівки прокурорам, поліції та СБУ, порушувати по беззаконню кримінальні справи проти мене, моїх друзів та близьких, і найстрашніше проти мого 82-річного батька та його маленького медичного центру у Дніпрі!".