Ексклюзиви
четвер, 04 травня 2017 12:16

"Є базовий клуб, але без того, що робив Лобановський" - збірна України стартує на Євро-2017

"Є базовий клуб, але без того, що робив Лобановський" - збірна України стартує на Євро-2017
Так збірну U-17 проводжали на Євро. Фото: ffu.org.ua

Збірна України U-17 зіграє у фінальній частині Євро-2017. Турнір стартував учора в Хорватії. Триватиме до 19 травня. Суперниками "синьо-жовтих" у групі D стали команди Нідерландів, Англії та Норвегії. З Нідерландами наша команда зіграє вже сьогодні.

На Євро-2017 українська команда потрапила, посівши друге місце в групі 6 еліт-раунду. "Синьо-жовті" у вирішальному матчі обіграли команду Австрії (2:1). Перед цим з аналогічним рахунком виграли у Швеції і програли Франції (1:3). Ще раніше до еліт-раунду пробилися, завершивши відбірковий турнір третіми в групі з Туреччиною, Норвегією та Литвою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шевченко провів збірну України на Євро

Свій погляд на команду Сергія Попова та її перспективи на майбутньому турнірі дає Андрій Кудирко, засновник порталу goldtalant.com.ua, присвяченого молодим українським футболістам.

"Одна з характерних рис нинішньої збірної U-17 - наявність чітко прописаного базового клубу, "Динамо" з гравцями 2000 року народження. Причому це не тільки вихованці динамівської школи, але й гравці, які поступово переїжджали з інших міст. Що стало великою підмогою для тренера, адже завдяки цьому в збірній зібралися виконавці, знайомі давно і здатні добре один одного розуміти. З іншого боку, це й мінус. Рівень "Динамо" настільки вищий за інших в юнацькому чемпіонаті, що реальної конкуренції кияни не відчувають. Найсильніші матчі проводять, переважно, на фініші чемпіонату. Всього таких - до 10 за сезон, а повинно бути близько 30. І коли футболісти вже в збірній потрапляють під пресинг умовних французів - відчувають чималий дискомфорт. Адже думати настільки швидко, наскільки потрібно на міжнародному рівні, вони не звикли, доводиться себе пересилювати. Немає того, що робив з гравцями Лобановський - відпрацювання до автоматизму тих чи інших комбінацій. Щоб футболіст на рівні рефлексу знав: м'яч летить туди-то - його потрібно в один дотик відправити вліво або вправо. У нас же багато гравців спочатку м'яч отримують, потім думають. А все тому, що чемпіонат України не вимагає надзусиль. Тут такі фокуси проходять, в Європі вже ні. Творення є, гострота ж, яка створюється саме за рахунок непередбачуваних рішень, - відсутня.

Серед лідерів відзначу Петра Харжевского ("УФК-Карпати"), один з найкращих бомбардирів збірної, хоча грає або в центрі захисту, або на позиції опорника, забиває після стандартів, пенальтист; Олексій Кащук ("Шахтар"), пройшов увесь цикл попереднього Євро з командою Олександра Петракова, гравець з досвідом, який до того ж виступає в чемпіонаті U-19. Георгій Цітаішвілі з "Динамо", фланговий півзахисник, може повести за собою гравців, по-спортивному нахабний і агресивний, якщо це не переходить межу, здатний створити суперникам неприємності. Два хороших воротаря - Віктор Бабічин ("Дніпро"), Джуніор Лтайф Дані ("Олімпік"). Також відзначу захисника Ігоря Снурніціна з "Олімпіка", форварда Владислава Супрягу ("Дніпро"). Останній дуже талановитий, якщо зуміє змусити себе робити більше - стане класним футболістом. Виділяються ті, хто вже грає на дорослішому рівні - в командах U-19 і навіть U-21. Там жорсткіші вимоги, вища конкуренція, потрібно швидше приймати рішення на полі.

Суперники в нашій групі серйозні, але з кожним можна розраховувати на позитивний результат. Питання лише в настрої гравців. Взяти ту саму Норвегію, з якою ми свого часу успішно грали. І щоб це не зіграло з футболістами злий жарт. Тим більше, на тлі Англії й Нідерландів, на які налаштовуватимуться серйозно. Англія - це школа, традиції, нідерландці ж грають агресивно, широко, з ними завжди важко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збірна України отримала грізних суперників на Євро-2017

Грає збірна України U17 переважно за схемою 4-1-4-1, як "Динамо" часів Рауля або національна команда в Андрія Шевченка. Під час матчу тренери, звичайно, можуть перебудовуватися тактично. Але, ймовірніше, зосередяться саме на цій моделі, адже з урахуванням суперників акцент в остаточній заявці зроблять на гравцях оборони. Тим більше, з нашим дефіцитом нападників.

Тренер команди Сергій Попов - доволі спокійний, урівноважений, не зривається на крик. При цьому дуже вимогливий. Контролює хід гри, може за необхідності підвищити голос. Але цим не зловживає. Відносно ж Євро-2017, вихід з такої групи буде дуже хорошим результатом. Адже потрапити туди - вже сама по собі проблема. За останні роки в фіналі Євро для 17-річних грала команда 1999 року народження, перед нею - команда 1996 року народження, з тренером Олександром Головком. Там були Коваленко, Зінченко, Борячук, Циганков - усі, хто сьогодні на слуху. А до них - тільки збірна 1990 року народження. За 10 років - лише четвертий вихід у фінал. І в трьох попередніх Україна посідала останнє місце, в сумі набрала два очки. Якщо з групи не вийдемо - трагедії не буде. Диктувати Англії та Нідерландам свої умови ми не можемо, не той у нас у країні рівень розвитку футболу", - резюмує журналіст.

Першу зустріч на європейському форумі "синьо-жовті" зіграють проти Нідерландів. Ця гра відбудеться 4 травня. Наступними для українців будуть зустрічі з Англією (7 травня) і Норвегією (10 травня).

За регламентом матчі тривають 80 хвилин. У чвертьфінал з групи виходять дві найкращі команди. На стадії плей-оф додаткового часу не передбачено - в разі нічиєї одразу призначається серія пенальті.

Зараз ви читаєте новину «"Є базовий клуб, але без того, що робив Лобановський" - збірна України стартує на Євро-2017». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4166
Голосування Чи підтримуєте те, що українські спортсмени зі зброєю захищають нашу країну від вторгнення РФ?
  • Так. Це - громадянський обов'язок, а частина з них ще й представляє клуби ЗСУ
  • Не зовсім. Вони мають прославляти Україну на спортивних аренах і закликати світ підтримувати нашу країну
  • Усі методи хороші. Головне - не бути псевдопатріотами, як Тимощук
Переглянути