пʼятниця, 29 листопада 2013 16:07

"Для коментатора найголовніше - не заважати глядачам дивитися футбол" - Нагорняк

"Для коментатора найголовніше - не заважати глядачам дивитися футбол" - Нагорняк
"Найважче обговорювати помилки арбітрів" - Нагорняк ФОТО: shahta.org

У листопаді Україна відзначила День працівників радіо, телебачення та зв'язку. Колишній гравець збірної України Сергій Нагорняк вже третій рік успішно працює експертом у програмі "Профутбол", яка виходить на каналі 2+2.

"Все почалося з того, що один із журналістів каналу "2+2" попросив прокоментувати гру "Арсенала" у перерві домашніх матчів команди. Кілька разів я це робив. Після цього мене запрошували на програму "Профутбол" з Костянтином Андріюком та Лідією Таран. Згодом я почав працювати експертом у "Профутболі" на постійній основі."

Телебачення — це для вас робота чи хобі?

"Більше як хобі. Майже все моє життя пов'язане з футболом. Я дуже радий, що телебачення дає мені можливість залишатися у грі."

Відчували страх перед камерою на перших ефірах?

"Спочатку я трохи хвилювався, але не скажу, що боявся камер. Просто на телебаченні є багато маленьких нюансів — коли в яку камеру потрібно дивитися, а куди не потрібно. Але я досить швидко освоївся. Тим більше є люди, які дають підказки".

Що найважче у вашій роботі?

"Обговорювати помилки арбітрів. Не дуже приємно весь час про них говорити. Але у нас такий чемпіонат, де багато уваги приділяється суддям. Подобається коментувати хороші матчі і говорити тільки про футбол.

Також важко критикувати футболіста. Якщо гравець зіграв невдало, то я намагаюсь розібрати причини. Висновки може робити тільки одна людина — тренер. Я розумію, що я працюю на телебаченні, нас дивляться багато глядачів, які довіряють моїй думці. Якщо я не впевнений, то я ніколи не скажу, що той футболіст зіграв добре, а той погано.

Я завжди висловлюю свою точку зору. У нас ніхто нікому нічого не нав'язує. У противному випадку я б навіть не працював тут. Люди можуть погодитись зі мною чи заперечити мені. Я спілкуюся з багатьма гравцями, але ще ніхто з футболістів не телефонував мені і не висловлював якихось претензій.

Дуже часто на вулицях підходять люди зі словами подяки. Дякують за коментарі та за хорошу програму. Ще не було такого, щоб хтось підійшов і висловився негативно."

Які ефіри стали для вас найбільш пам'ятними?

"Ті в яких ми обговорювали такі матчі, як "Шахтар" — "Дніпро", "Дніпро" — "Динамо", "Шахтар" — "Динамо", тобто, коли більшу частину ефіру ми обговорювали футбол."

Переглядаєте записи "Профутболу"?

"Дивився перші ефіри, щоб критично оцінити себе і щось змінити. Будь-яку програму я можу дослівно повторити — що я говорив, про кого і як."

Ви чудово спілкуєтеся українською, але на телебаченні говорите російською.

"Для мене не є проблемою говорити в ефірі українською чи російською. Можливо з часом перейду на українську мову. Правда є деякі футбольні терміни до яких потрібно звикнути. Не хочу розмовляти суржиком."

Кого з футбольних експертів вам цікаво слухати?

"Колишніх гравців. Нічого не маю проти журналістів, але в деяких моментах компетентніше розбираються люди, які знають футбол із середини. Я з повагою ставлюся до кожної думки."

Переглядаєте програму-конкурента?

"Дивлюсь програму свого каналу. Можу включити і подивитися, які теми обговорюються в іншій програмі, але це займає не більше кількох хвилин."

Легко знайти спільну з журналістом, коли коментуєте матч у парі?

"Я завжди виступаю "другим номером". Я звертаю увагу на футбольні нюанси, які можуть вислизнути від репортера. Є хлопці з якими дуже подобається працювати. Вони ведуть репортаж, а я їм допомагаю. Я висловлюю свою думку, але ніколи не нав'язую її глядачеві. Я зрозумів, що у роботі коментатора найголовніше — це не заважати телеглядачам дивитися футбол."

Дружина і діти не ревнують до роботи, адже більшість недільних вечорів ви проводите у студії?

"Вони розуміють, що футбол — це моє життя і нормально ставляться до моєї відсутності. Це мої основні глядачі і критики."

Зараз ви читаєте новину «"Для коментатора найголовніше - не заважати глядачам дивитися футбол" - Нагорняк». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4166
Голосування Чи підтримуєте те, що українські спортсмени зі зброєю захищають нашу країну від вторгнення РФ?
  • Так. Це - громадянський обов'язок, а частина з них ще й представляє клуби ЗСУ
  • Не зовсім. Вони мають прославляти Україну на спортивних аренах і закликати світ підтримувати нашу країну
  • Усі методи хороші. Головне - не бути псевдопатріотами, як Тимощук
Переглянути