субота, 21 липня 2018 20:05

"Динамо" - "Шахтар" 1:0. Кияни здобули перший трофей сезону

"Шахтар" і "Динамо" відкриють новий сезон. Фото: УПЛ

В Одесі на стадіоні "Чорноморець" відбудеться поєдинок за Суперкубок України між київським "Динамо" і донецьким "Шахтарем". Початок - о 21:00.

Це ювілейний, 15-й, розіграш Суперкубка.

На матч призначили бригаду арбітрів на чолі з харків'янином Костянтином Трухановим. Йому допомагатимуть земляки Сергій Беккер і Олег Плужник, резервний рефері - Юрій Можаровський зі Львова. Олександр Войтюк із Запоріжжя буде резервним асистентом. Оцінюватиме дії бригади арбітрів Ігор Хіблін з Хмельницького.

Минулого сезону 42-річний Труханов працював на 14 матчах прем'єр-ліги. Серед них був і один за участю майбутніх суперників. В 27-му турі кияни в Харкові обіграли "гірників" завдяки єдиному забитому м'ячу Володимира Шепелєва, а арбітр показав футболістам 7 жовтих карток і вилучив гравця "Шахтаря" Тайсона вже в компенсований час.

Історія зустрічей:

У 9-й раз усі суперники будуть боротися за трофей в Одесі, 2 рази поєдинки проходили в Полтаві, і по разу - у Львові, Запоріжжі, Сумах та Луганську

Усього зіграно 10 суперкубкових матчів: 5 разів перемагало "Динамо" і 5 разів - "Шахтар"

5 суперкубкових матчів завершувалися серією пенальті: 3 рази перемагало "Динамо" і двічі - "Шахтар"

3 міста приймали матчі "Динамо" і "Шахтаря" за Суперкубок - Одеса, Львів та Полтава

В Одесі 4 рази перемагало "Динамо" (2004, 2006, 2007, 2016) і 4 рази - "Шахтар" (2005, 2013, 2015, 2017)

Gazeta.ua проведе онлайн трансляцію матчу.

Стартові склади

"Динамо": Бойко, Кадар, Кедзьора, Че Че, Вербич, Шепелєв, Морозюк, Циганков (к), Бурда, Буяльський, Бєсєдін

Запасні: Бущан, Сидорчук, Шапаренко, Андрієвський, Гармаш, Шабанов, Русин

"Шахтар": П'ятов, Данченко, Кривцов, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко (к), Алан Патрік, Фернандо, Марлос, Коваленко, Мораєс

Запасні: О. Шевченко, Бутко, Матвієнко, Майкон, Зубков, Болбат, Тотовицький

Перший тайм

5' Перший удар у матчі виконали "гірники": Марлос наблизився до штрафного і пробив метрів з 18 - голкіпер зафіксував м'яч.

7' Донеччани вдруге поспіль поцілили у площину воріт: Марлос на чужій половині відпасував на Коваленка, який пробив метрів з 25 - Бойко знову зіграв надійно.

9' Поперечина! Ісмаїлі прорвався до воріт "Динамо" лівим флангом і потужно пробив - киян врятував каркас воріт.

12' М'яч відскочив до Фернандо, який пробив метрів з 17 - вище воріт.

13' Бурда заробив швидку жовту картку за фол проти Фернандо.

15' Поперечина! Данченко зробив простріл з правого флангу, Морозюк намагався перехопити передачу і зрізав м'яч у каркас воріт "Динамо".

18' ГГОООООЛЛЛЛ - 1:0! П'ятов припустився помилки, вибиваючи мяч, Шепелев підхопив м'яч, відпасував на Вербича, той не став бити, а віддав на Бесєдіна, удар якого вийшов неточним, але прямо на Буяльського - той з близької відстані вивів свою команду вперед.

20' Мораєс виграв єдиноборство у Кадара і пробив метрів з 20 - вище воріт.

23' Буяльський на вході у чужий штрафний опинився першим на підборі, але як слід не підлаштувався під м'яч і пробив вище воріт.

29' Коваленко отримав пас у штрафного, намагався розхитати захисника, пробив, але незграбно.

30' Циганков прорвався у центр штрафного і пробив метрів з 15 - повз ворота.

32' Марлос обрізався біля своїх воріт, проте кияни цим не скористалися.

39' Коваленко пробив з кута штрафного - вище воріт.

Перерва

Другий тайм

49' Динамівці перехопили мяч на чужій половині, Буяльський мав кілька варіантів розвитку атаки, але вирішив пробити з-за меж штрафного - вийшло невдало.

56' Момент у "Динамо"! Циганков віддав блискучий пас у центр штрафного, де Шепелєв пробив без перешкод - вище воріт.

57' Алан Патрік наважився на дальній удар - від Бойка м'яч пішов на кутовий.

63' Момент у "Шахтаря"! Степаненко пробив з близької відстані - Бойко перевів м'яч на кутовий.

67' Ісмаїлі знайшов у штрафному Фернандо, який розвернувся і пробив у ближній кут - голкіпер відбив м'яч на кутовий.

73' Поперечина! Вербич навісив у центр штрафного, куди набіг Циганков і яскраво в стрибку пробив головою - "гірників" врятував каркас воріт.

79' Ісмаїлі навісив у центр штрафного, звідки Мораєс пробив головою - Бойко у стрибку забрав м'яч.

89' Вербич підхопив м'яч на підступах до чужого штрафного і пробив метрів з 25 - Пятов зафіксував м'яч.

90' Тотовицький, який вийшов на заміну, зробив гострий пас у штрафний, Мораєс намагався зіграти ефектно п'ятою - не вийшло.

90+5' На полі виникла сутичкеа за участю футболістів обох команд.

90+6' Бурда отримав другу жовту картку і залишив поле. Арбітр показав червону Ісмаїлі.

Кінець матчу

Поєдинки 1-го туру УПЛ "Шахтар" і "Динамо" проведуть 25 липня.

Зараз ви читаєте новину «"Динамо" - "Шахтар" 1:0. Кияни здобули перший трофей сезону». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua