Список найбагатших діючих тенісистів світу, очолили перша ракетка світу швейцарець Роже Федерер і його легендарна співвітчизниця Мартіна Хінгіс. Роже за свою 8-річну професійну кар"єру заробив більше 30 мільйонів доларів призових, Мартіна ж примусила розщедритися організаторів різних змагань на 20 мільйонів. Відзначимо, що доходи від рекламних контрактів в даному рейтингу не враховуються.
Отже, перша десятка.
Роже Федерер (Швейцарія, 1) - 30,4 мільйона доларів
Почав свою професійну кар"єру в 1999 році. Свої основні призові гроші він заробив на турнірах "Великого шолома". У 2003 році виграв Уїмблдон. У 2004 - US Open, Australian Open і Wimbledon. Наступного року знову виграє US Open і Wimbledon. У 2006-му перемагає на трьох турнірах Великої четвірки, окрім Roland Garros. Паризькі змагання Федерер ще жодного разу не вигравав.
Мартіна Хінгіс (Швейцарія, 9) - 20 мільйонів доларів
26-річна Мартіна рано почала займатися тенісом і практично весь свій статок встигла сколотити ще до 2002 року. Саме цього року Хингис завершує кар"єру за станом здоров"я і повертається в теніс тільки в 2006-му. Серена Уільямс (США, 7) - 17,4 мільйона доларів
Цього року американка стала переможницею Відкритого чемпіонату Австралії по тенісу. У червні 1985 року її батько Річард Уїльямс звернувся по допомогу до ватажка ямайської мафії, контролюючою Кермелу, з пропозицією дати йому у борг 100 тисяч доларів на навчання двох старших дочок за умови, що він виплачуватиме їм щомісячно по 25 відсотків з майбутніх гонорарів. Йому дали ці гроші, які надалі перетворилися на відмінний стан.
Лейтон Хьюїт (Австралія, 16) - 16,9 мільйонів доларів
На Roland Garros-2007 Лейтон "оступився" в 1/8 фіналу, програвши переможцеві Рафаелю Надалю. Хьюїт за всю свою професійну кар"єру жодного разу не вигравав жодного турніру "Великого шолома".
Вінус Уїльямс (США, 31) - 16,4 мільйона доларів
Вінус завжди відрізнялася своїми відмінними фізичними даними. І коли теніс переступив межу від технічної гри до силової, з Вінус на корті мало хто зміг справитися. Її зріст (192 см) дозволяє їй подавати з небувалою для жінок швидкістю 200 км/ч, завдавати сильних ударів на задній лінії і без проблем атакувати біля сітки.
Жюстін Енен (Бельгія, 1) - 15,6 мільйона доларів
Енен третій рік підряд виграє Roland Garros. 16 листопада 2002 року вона вийшла заміж за тенісного тренера Пьера-Верба Арденна, але в січні 2007 року розвелася з ним, із-за чого не змогла взяти участь у Відкритому чемпіонаті Австралії. Під час заміжжя носила подвійне прізвище Енен-Арденн. Тепер відмовилася від приставки Арденн.
Кім Клейстерс (Бельгія) - 15 мільйонів доларів
У 2007 році Ким закінчила свою кар"єру тенісистки. Вона ставала п"ятикратною фіналісткою турнірів "Великого шолома" і переможницею Відкритого чемпіонату США в 2005 році.
Густаво Куертен (Бразилія) - 15 мільйонів доларів
Густаво три рази ставав чемпіоном Відкритого чемпіонату Франції (1997, 2000, 2001) в одиночному розряді. Бразилія проголосила його "найбільшим спортсменом разом з Сенною і Пеле".
Амелі Моресмо (Франція, 4) - 13 мільйонів доларів
У 2006 році Амелі була першою ракеткою миру, переможниця відкритого чемпіонату Австралії 2006 року, чемпіонка Wimbledon 2006 року. Виграла за кар"єру 23 турніри в одиночному розряді. У неї є власна воскова фігура в музеї Grevin в Парижі і свій винний льох будинку в Женеві, де вона постійно проживає.
Марат Сафін (Росія, 24) - 12,9 мільйона доларів
Марат почав займатися тенісом не випадково: його мама Роза Ісланова входила в десятку кращих тенісисток СРСР, вона ж тренувала його з 6 до 13 років. Цього року на Roland Garros збирався претендувати на головний трофей, але несподівано програв в другому крузі. І відразу після турніру почав говорити про завершення кар"єри. Поки Марат не робив офіційної заяви про це. www.sport.com.ua
Коментарі