6 березня Українська федерація футболу підводила підсумки 5-річної роботи президента Андрія Павелка. У цей день - в 2015 році - він очолив вітчизняний футбол, і тоді його кандидатуру на посаду президента підтримали 122 з 137 присутніх делегатів XVII Конгресу.
За останні 5 років в нашому футболі дійсно відбулося чимало позитивних змін. Чого тільки вартий статус Чемпіонів світу молодіжної збірної і вихід національної збірної на Євро-2020 без жодної поразки.
Сам Павелко весь цей час теж не сходив зі сторінок вітчизняних ЗМІ. І хоча сьогодні він відійшов від політики, його роботу в УАФ як і раніше часто "оцінюють" крізь призму політичного і особистого протистояння йому братів Суркісів.
Ми вирішили все ж абстрагуватися від персон і провести очевидні паралелі: "як було" і "як стало" в ключових для розвитку українського футболу аспектах: до і після 2015 року.
І так, в Україні в цьому сезоні УПЛ вперше запрацювала система VAR. Відео-асистент здатний побачити те, чого не помітив арбітр на полі. Також він максимально виключає навмисне нечесне суддівство, яким, до 2015 року український футбол відверто грішив.
За останні 5 років, в Україні почав своє активне відродження жіночий футбол. Вже були проведені фінали жіночої Ліги Чемпіонів. А в новому сезоні, жіночі команди повинні будуть з'явитися у всіх представників УПЛ.
Грошове питання. Починаючи з 2015 року, УАФ не отримує бюджетного фінансування. І так, футбол, напевно, єдиний вид спорту в Україні, який здатний сам себе окупити. Але до 2015 року, гроші з держбюджету регулярно списувалися на потреби ФФУ.
Сьогодні ж всі фінансові взаємовідносини між УЄФА, ФІФА та УАФ відбуваються виключно безпосередньо: без офшорних компаній-прокладок.
Офшори раніше були "головними" і в питанні комерційних права. Точніше всі вони, за рішенням колишнього керівництва ФФУ, були оформлені на офшорну компанію UFI. Тепер, як звітують в УАФ, всі комерційні права були повернуті в Україну.
Ну і наостанок. За кілька років в Україні під егідою УАФ було побудовано понад 1600 футбольних майданчиків та 89 полів. Цей проект - "масштабного будівництва футбольної інфраструктури" - охопив усі регіони, спираючись, в першу чергу, на маленькі міста і сільську місцевість.
Відзначимо, що саме за поля УАФ і Павелко від деяких ЗМІ та окремих журналістів діставалося більше всього. Хоча поки, озвучені звинувачення на їхню адресу, так і не знайшли свого підтвердження. Поля, тим часом, стоять. І діти на них - грають.
Як буде далі - подивимося. І бажаємо перемог нашій національній бірній на ЄВРО - 2020 і в Лізі Націй.
Коментарі