неділя, 08 березня 2020 15:34

Як змінювався український футбол протягом останніх 5 років: було - стало
6

  Чим запам'яталася робота УАФ під керівництвом Павелка. Фото: zik.ua
Чим запам'яталася робота УАФ під керівництвом Павелка. Фото: zik.ua

6 березня Українська федерація футболу підводила підсумки 5-річної роботи президента Андрія Павелка. У цей день - в 2015 році - він очолив вітчизняний футбол, і тоді його кандидатуру на посаду президента підтримали 122 з 137 присутніх делегатів XVII Конгресу.

За останні 5 років в нашому футболі дійсно відбулося чимало позитивних змін. Чого тільки вартий статус Чемпіонів світу молодіжної збірної і вихід національної збірної на Євро-2020 без жодної поразки.

Сам Павелко весь цей час теж не сходив зі сторінок вітчизняних ЗМІ. І хоча сьогодні він відійшов від політики, його роботу в УАФ як і раніше часто "оцінюють" крізь призму політичного і особистого протистояння йому братів Суркісів.

Ми вирішили все ж абстрагуватися від персон і провести очевидні паралелі: "як було" і "як стало" в ключових для розвитку українського футболу аспектах: до і після 2015 року.

І так, в Україні в цьому сезоні УПЛ вперше запрацювала система VAR. Відео-асистент здатний побачити те, чого не помітив арбітр на полі. Також він максимально виключає навмисне нечесне суддівство, яким, до 2015 року український футбол відверто грішив.

 

За останні 5 років, в Україні почав своє активне відродження жіночий футбол. Вже були проведені фінали жіночої Ліги Чемпіонів. А в новому сезоні, жіночі команди повинні будуть з'явитися у всіх представників УПЛ.

 

Грошове питання. Починаючи з 2015 року, УАФ не отримує бюджетного фінансування. І так, футбол, напевно, єдиний вид спорту в Україні, який здатний сам себе окупити. Але до 2015 року, гроші з держбюджету регулярно списувалися на потреби ФФУ.

 
Підтримка УЄФА. Як сьогодні вже встановили слідчі Нацполіціі, кошти УЄФА, призначені для розвитку українського футболу, роками чомусь осідали на рахунках офшорної компанії "Ньюпорт Менеджмент Лтд" (пов'язана з ФК "Динамо"). Навіщо і головне в інтересах кого існувала така схема обіцяють з'ясувати в рамках кримінального провадження. У іноземних ЗМІ при цьому стверджується, що офшор встиг освоїти не менше, ніж 390 млн євро, що належать УЄФА.

Сьогодні ж всі фінансові взаємовідносини між УЄФА, ФІФА та УАФ відбуваються виключно безпосередньо: без офшорних компаній-прокладок.

 

Офшори раніше були "головними" і в питанні комерційних права. Точніше всі вони, за рішенням колишнього керівництва ФФУ, були оформлені на офшорну компанію UFI. Тепер, як звітують в УАФ, всі комерційні права були повернуті в Україну.

 

Ну і наостанок. За кілька років в Україні під егідою УАФ було побудовано понад 1600 футбольних майданчиків та 89 полів. Цей проект - "масштабного будівництва футбольної інфраструктури" - охопив усі регіони, спираючись, в першу чергу, на маленькі міста і сільську місцевість.

Відзначимо, що саме за поля УАФ і Павелко від деяких ЗМІ та окремих журналістів діставалося більше всього. Хоча поки, озвучені звинувачення на їхню адресу, так і не знайшли свого підтвердження. Поля, тим часом, стоять. І діти на них - грають.

Як буде далі - подивимося. І бажаємо перемог нашій національній бірній на ЄВРО - 2020 і в Лізі Націй.

Зараз ви читаєте новину «Як змінювався український футбол протягом останніх 5 років: було - стало». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4166
Голосування Чи підтримуєте те, що українські спортсмени зі зброєю захищають нашу країну від вторгнення РФ?
  • Так. Це - громадянський обов'язок, а частина з них ще й представляє клуби ЗСУ
  • Не зовсім. Вони мають прославляти Україну на спортивних аренах і закликати світ підтримувати нашу країну
  • Усі методи хороші. Головне - не бути псевдопатріотами, як Тимощук
Переглянути