Викладачі й студенти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова відреагували на дописи професорки культурології вузу Євгенії Більченко щодо мовного закону.
Заяву голови профспілки опублікував сайт університету.
"Такі висловлювання зустріли рішуче несприйняття з боку керівництва університету, студентського загалу та професорсько-викладацького складу, які в соціальних мережах рішуче засудили такі висловлювання, як антиукраїнські й антинародні, такі, що йдуть врозріз з моральними принципами та переконаннями колективу Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.
Використання української мови в освітньому процесі та діловодстві є усталеною традицією і моральним переконанням членів колективу університету, який відстоює позиції виконання всіх норм і вимог Конституції та мовного законодавства в Україні.
Значна частина студентів, представників студентських самоврядних організацій та професорсько-викладацького складу висловилися за неприпустимість роботи викладача з такими переконаннями в НПУ імені М.П. Драгоманова", - зазначили в університеті.
Попри гостроту питання та суспільний резонанс, в університеті діятимуть згідно з чинним законодавством. Відбуватимуться засідання комітетів, комісій, громадських організацій та слухання на засіданні Вченої ради університету. Тільки тоді приймуть остаточне рішення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Власник кав'ярні перепросив за неповагу до української мови
В Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова розгорівся скандал через викладачку філософії й культурології Євгенію Більченко. Професорка опублікувала в соцмережі допис, де розкритикувала перехід сфери обслуговування на українську мову.
"Цей закон – лише ланка ланцюга, черговий опухлий лімфовузол в тілі онкохворої американської колонії. Боляче дивитися, як налякано перелаштовується під новий маразм мій бідний непереможний народ", – написала викладачка в соцмережі. На її думку, в Україні триває "громадянська війна".
Її слова викликали обурення серед студентів. Сама ж Більченко заявила, що її не можуть звільнити за власні думки. 25 січня в університеті збиралися на засідання, однак остаточних рішень поки що не ухвалили.
Коментарі