Вівторок, 21 січня 2020 15:12

Українці сказали, що думають про російську мову - вражаюча статистика

Соціологічне опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова показало, що 12% громадян України вважають, що російська мова має стати другою державною. При цьому статус російської мови як офіційної в окремих регіонах України підтримують 15%.

Близько 69% вважають, що російська мова має вільно використовуватися у приватному житті, але українська має бути єдиною державною, йдеться на офіційному сайті фонду.

Також громадська думка має регіональні відмінності. Однозначно обстоюють українську як єдину державну в Західному регіоні - 92%, у Центральному регіоні – 77%. У Південному регіоні статус російської мови як мови повсякденного спілкування за визнання української як єдиної державної підтримує 51%. Найбільш значущий статус російської мови визначається у Східному регіоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порівняли мовну ситуацію в Україні з іншими країнами

У тому, що українська мова є важливим атрибутом незалежності, згодні 81% громадян. Приблизно стільки ж погоджуються, що в українських ЗМІ принаймні половина наповнення має бути українською мовою.

Опитування проводили з 13 по 18 грудня 2019 року. Результати презентували 21 січня у Києві.

Автор: dif.org.ua
  Презентували нові соціологічні дослідження щодо мови
Презентували нові соціологічні дослідження щодо мови
Автор: dif.org.ua
  Презентували нові соціологічні дослідження щодо мови
Презентували нові соціологічні дослідження щодо мови
16 січня 2020 року набули чинності норми статті 32 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", ухваленого Верховною Радою України 25 квітня 2019 року. Ця стаття регламентує використання державної мови у сфері реклами. Тепер уся реклама на телебаченні, радіо, а також у друкованих виданнях має бути виконана лише українською мовою.
Зараз ви читаєте новину «Українці сказали, що думають про російську мову - вражаюча статистика». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

8

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 204
Голосування Хто має отримати національну кінопремію "Золота дзиґа" за найкращий український фільм 2019 року?
  • Вулкан
  • Гуцулка Ксеня
  • Додому
  • Мої думки тихі
  • Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго
  • Інший фільм
Переглянути
Погода