В Україні є батьки, які зросійщують імена своїм дітям при народженні. Наприклад, записують у свідоцтвах імена з російською вимовою - "Нікіта", "Кіріл" чи "Даніла" або "Даніїл".
Мовознавець Олександр Авраменко вказав на суттєву помилку, яка впливає на майбутнє дітей і порадив записувати правильні варіанти.
"Потрібно записувати у свідоцтво про народження імена згідно з українською традицією. Щоб потім, коли в "Даніла" чи "Кіріла" народиться донька чи син, не виникло труднощів з ім'ям по батькові. Ольга "Даніловна" або Богдан "Кірілович", - виходить суржик", - попередив експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як українізувати Лєн і Свєт: до цього часу ви говорили з помилками
"Кіріл" українською мовою правильно "Кирило", "Нікіта" - "Микита", а "Даніла" - "Данило", зазначив Авраменко.
У розмові називати чоловіків іменами, такими як Віталік, Толік, або Діма, є русизмом. В українських іменах немає суфікса -ік, він є лише у росіян. Тому правильно говорити та писати Толик, Віталик, Славик, Владик, Вадик, Костик, Ростик, Едик, Даник.
Під час нашого тривалого перебування України у складі російської імперії/СРСР нам навʼязали жіночі закінчення для чоловічих імен. Наприклад, у Поліссі завжди розрізнялися Васьо - чоловік і Вася - жінка, а зараз чуємо всюди "Вася" і для жінок, і для чоловіків".
Коментарі