Серед учасників АТО тих, хто вважає українською мову рідною, більше, ніж серед неучасників. Також АТОвці краще за решту українців знають англійську.
Загалом по Україні 15% людей вважають рідною мовою російську, 60% - українську. 51% опитаних виступають за те, щоб єдиною державною була українська, - йдеться в Дослідженні Центру Разумкова "Ідентичність громадян України в нових умовах: стан, тенденції, регіональні особливості".
Серед причетних до АТО цифри істотно відрізняються. Українська рідна для 73% учасників АТО, їх рідних і близьких. Російська - для 6%. Обидві мови назвали рідною 19% учасників.
Серед бійців АТО, їх рідних і близьких, 69% висловлюються за те, щоб єдиною державною мовою була українська.
Решта не причетних до АТО українську мову вважають рідною 55%, російську – 19%, обидві мови – 23%.
Українською та переважно українською вдома розмовляють 60% учасників антитеростичної операції та 46% не причетних до неї. Російською – відповідно, 14% та 27%, обома мовами – по 25%.
За межами свого дому українською та переважно українською спілкуються 55% учасників АТО та 43% не учасників, російською – 16% та 27% відповідно, обома мовами 29% та 28%.
На підтримку державного статусу обох мов виступають 17% непричетних до АТО та 5% причетних.
Цікаво, що англійською на рівні, достатньому для спілкування, володіють 26% учасників АТО та 17% непричетних.
Центр Разумкова здійснює дослідження ідентичності громадян України починаючи з 2005 року. Наведені дані отримані в результаті опитування, проведеного 11-23 грудня 2015 року в усіх регіонах України за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 10 071 респондент віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки – 1%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вояки та волонтери закликали українців спілкуватися рідною мовою.
На прифронтовому концерті доброволець із Києва з позивним Дред на сцені з гуртом "The Вйо" заспівав свою сумну пісню:
Коментарі