Не заважає збиратись для спілкування людям на візках відсутність соціального таксі в місті. На зустрічі можна приїжджати власним ходом, але тільки в гарну погоду. Про це Gazeta.ua розповідають Маргарита Деревцова з Горлівки Донецької області та її чоловік Євген Величко. Пара у 2015 році у Конотопі Сумської області створила громадську організацію людей альтернативного способу пересування "Велес".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волонтери організували центр для дітей-переселенців з інвалідністю
"У місті працювала громадська організація, до якої входили усі люди з інвалідністю та ветерани. Не було нічого окремого для людей на візках, - розповідає Тетяна, - Я звикла, що у нас у Горлівці та Донецьку було багато таких організацій. У 2016 році запропонувала створити таку ініціативу та її підтримали".
У громадській організації "Велес" активно беруть участь 20 людей. Вік 30-40 років. Серед них не тільки люди на візках.
Для зустрічей місто виділило приміщення у колишньому гуртожитку за 1 гривню на рік.
"Зустрічаємось частіше влітку та коли гарна погода. Молодь сидить за комп'ютером та її не витягнеш, - зазначає Тетяна, - У місті відсутнє соціальне таксі. Машина зараз стоїть поламана. Її років 10 тому придбала соціальна служба для потреб людей на візках. На заходи вимушені власними силами добиратись до місця проведення. Або ми на власній машині провозимо тих, хто дуже хоче".
У будівлі немає спеціально обладнаного туалету, вузький проїзд та сходи. Також у кімнаті, що виділили організації, треба зробити ремонт.
"Зустрічі не довгі. Люди розраховують час, щоб терпіти додому і вже там ходити в туалет. Коли вже немає сил терпіти комусь, просимо волонтерам допомогти, - ділиться Тетяна, - Місцева влада у наступному році виділила гроші та обіцяють зробити ремонт".
Зараз шукають кошти для створення спортивного інклюзивного майданчика. Хочуть облаштувати його поряд з новим дитячим майданчиком, що планують зробити у новому році.
"Завдяки нам у центрі міста останнім часом з'явилось багато пандусів, - зазначає Євген, - Ми приходимо у магазини та просимо бізнесменів звернути увагу на відсутність доступу людей на візках. Щоправда, не усі нормально реагують. Деякі кажуть, щоб ми сиділи вдома та не заважали їм жити. Керівництво центрального універмагу також ігнорує звернення. Там дуже вузькі двері, не усі візки проходять. Зараз подали у суд".
Щороку організовують пробіг у пам'ять Валерія Литвинова, колишнього голови місцевої спортивної організації. Проводять змагання зі стрільби, дартсу, настільної гри "Джаколо" та інших.
"У підвалі організації "Інваспорт" стоять два більярдні столи. Вони вже старенькі, але завдяки йому багато хто навчився грати. А я став чемпіоном України з більярду. Тільки туди дібратися важко, бо тільки сходи, - розповідає Євген, - Але у наступному році місцева влада планує зробити ремонт та зробити ліфт на сходах чи пандус".
Про організацію розповідають у групі організації "КООИК "ВЕЛЕС". Там також публікують різні корисні статті та новини.
"В інтернеті не сильно люди спілкуються. Тільки якщо щось трапиться. Найбільше спілкуємось телефоном та при особистих зустрічах", - додає Євген.
Раніше Маргарита Деревцова жила у місті Горлівка Донецької області. Має юридичну освіту. Одружена за Євгеном Величком. Познайомились на бухгалтерських курсах. З початком військових дій у місті, у 2014 році переїхала у Конотоп жити до чоловіка.
23-річна переселенка розповідає, що активна соціальна робота допомагає пережити депресію та адаптуватись на новому місці. А також у громадській організації можна навчитись вести бухгалтерію, соціальні сторінки та знайти нову домівку.
Коментарі
Шевченко не давав тютюновим компаніям рекламних прав. От його і знесли. Уроди.