Переселенець з Донбасу режисер Юрій Кочкарьов створив два фільми про війну на Сході – "Очі Донбасу" та "Війна жіночого роду".
Презентація фільмів відбулася у Меморіальному будинку-музеї академіка Яворницького в Дніпрі, пише "Укрінформ".
"Фільм "Війна жіночого року" ми поставили за підтримки фундації прав людини, інституту міжнародно-культурних зв'язків за кошти Міністерства закордонних справ Німеччини. А короткометражний фільм "Очі Донбасу" не змогли поставити у повний метр, не знайшли ресурсів, але вирішили зробити короткометражку. Завдяки тому, що посольство Великої Британії в Україні і ПРООН забезпечили оператора, ми за три дні зняли 6-хвилинний фільм", - пояснює автор Юрій Кочкарьов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виграла 68 тис. грн на бізнес: переселенка відкрила студію для дітей
У фільмі "Очі Донбасу" історія про двох дітей з Донбасу – Сашка та Марічки. Вони лише почали дружити і багато мріяли. Але з початком війни на Донбасі родина хлопчика поїхала з міста, а родина дівчинки - лишилася. За словами автора, такий життєвий шлях довелося пройти багатьом людям, але про це дуже мало розповідають. Тому своїм фільмом він прагне інформувати людей, а з допомогою кіно це можна зробити результативніше.
"Хочеться доносити до людей ту інформацію, яка є обмежена на сьогодні. У 2014 році Донбас був демонізований, на превеликий жаль, багато людей сьогодні теж вважають, що це окрема територія, що там одні сепаратисти й інше. У цих фільмах я розвінчую цей міф", - говорить Юрій Кочкарьов.
Фільм "Війна жіночого роду" розповідає про кількох переселенок з Донбасу та Криму, які не змогли, або ж не захотіли залишитися у рідних краях.
Дві подруги-переселенки з Донецька, викладачі акторської майстерності та режисури, створили волонтерський театр у Волинській області. Актором може бути будь-хто. Заняття відвідують три вікові групи, кожна з них готує свої вистави.
Наймолодшому актору – 15 років, найстаршому – 75 років. Щосереди проходять загальні репетиції з вправами по акторській майстерності та лекції. Костюми шиють власними силами. Купляють тканини та речі у мережі "модних бутіків секонд хенд".
Коментарі