Перелік проблем, із якими стикаються вимушені внутрішні переселенці в Україні, залишається незмінним. Про це під час консультацій зацікавлених установ/організацій у рамках проекту Ради Європи "Визначення напрямів співпраці для розвитку соціальних прав людини в Україні" поінформував заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, повідомляє Укрінформ.
"На жаль, мушу констатувати, що з року в рік перелік питань, які найбільше турбують вимушених переселенців, не змінюється. На першому місці, за всіма опитуваннями, залишається проблема із забезпеченням житлом, друге і третє місця поділяють проблеми соціальних виплат і проблеми, пов'язані, як результат, із неможливістю поновлення втрачених документів, через що виникає низка проблем у людей, що переїхали з окупованої частини Донбасу або з анексованого Криму", - сказав Тука.
Також додав, що ці люди з 2014-го позбавлені права брати участь у виборчому процесі в об'єднаних територіальних громадах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переселенці до 35 років можуть отримати кредит на житло
"Тобто вони позбавлені можливості бути залученими у процес децентралізації. Вони не мають можливості брати участь у виборах депутатів Верховної Ради, які балотуються за мажоритарними округами. Усі вимушені переселенці вважаються тимчасово зареєстрованими, і попри те, що люди роками мешкають на постійному місці, вони вже інтегровані в суспільство, але не є членами громади з юридичної точки зору", - зазначив Тука.
Він поінформував, що спільно з низкою неурядових громадських організацій розроблено законопроект, який надає можливість вимушеним переміщеним особам брати участь у виборчому процесі у повному обсязі.
"У березні законопроект був поданий до Верховної Ради. Попри всі обіцянки, законопроект досі не пройшов навіть першого читання в профільному комітеті", - зауважив заступник міністра.
Попри економічні виклики, переселенці в Україні переважно залишаються у своїх нинішніх місцях проживання та налагоджують відносини з приймаючими громадами. Про це свідчить опитування, що проводить Міжнародна організація з міграції за фінансування Євросоюзу.
Коментарі