Попри економічні виклики, переселенці в Україні переважно залишаються у своїх нинішніх місцях проживання та налагоджують відносини з приймаючими громадами. Про це свідчить опитування, що проводить Міжнародна організація з міграції за фінансування Євросоюзу.
Результати дослідження опублікували на сайті МОМ.
Близько 62% опитаних переселенців повідомили, що перебувають у нинішньому місці проживання понад три роки. Вони заявили, що вони навіть після закінчення конфлікту не мають намірів повертатись у свої місця проживання до переміщення.У деяких областях, зокрема в Київській, Чернігівській, Волинській та Чернівецькій, частка таких осіб становить 60% і більше.
Лише один відсоток опитаних переселенців хотіли б поїхати працювати за кордон. Більшість цілком адаптувались на новому місці та цілком довіряють місцевому населенню у своєму теперішньому місці проживання. У цьому їм допомагає житло, постійний прибуток, зайнятість, нові знайомі, підтримка населення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переселенка розповіла, як впоралася з депресією після переїзду
Серед джерел доходів, крім зарплати, згадують державну допомогу. Більше половини переселенців продовжують орендувати квартири, будинки чи кімнати. Тільки 15% опитанних живуть у власному житлі.
"Агентство ООН з питань міграції продовжує регулярно оновлювати та аналізувати комплексні дані Національної системи моніторингу. Ми також надаємо пряму допомогу ВПО та людям, які зазнали наслідків конфлікту в Україні, ― зазначає Голова Представництва МОМ в Україні д-р Томас Лотар Вайс. ― З 2014 року за підтримки донорів ми змогли допомогти близько 300 000 людей, які взяли участь у наших програмах гуманітарної допомоги, підтримки самозайнятості та мікропідприємництва, соціального згуртування. І ми продовжимо цю діяльність, адже потреби постраждалих від конфлікту в Україні залишаються значними".
МОМ проводить регулярні опитування щодо ситуації з внутрішньо переміщеними особами в Україні з березня 2016 року. В останньому, 11-му раунді, проведеному у вересні 2018 року, 2 405 респондентів було опитано шляхом особистих інтерв'ю та 4 025 ― телефоном.
Коментарі