Кандидат технічних наук Оксана Русанова з Донецька влаштувала на роботу 5 переселенців у Дитячий науковий клуб "ДНК". Його заснувала після переїзду у Запоріжжя.
"Відкрити "ДНК" допоміг грант від USAID. Мені дали не гроші, а необхідне обладнання. Це парти, робототехніка - конструктори, які використовують в інженерії. Зараз вони на балансі організації. Через півроку, якщо дотримуватись усіх поставлених умов, мені все подарують. За умовами гранту, працевлаштувала три людини на повну ставку і двох за умовами правового договору", - розповідає Gazeta.ua Оксана Русанова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переселенець розповів, як відкрив перший хостел та анти-кафе в Маріуполі
Чотири заняття у Дитячому науковому клубі, які не потребують великих матеріалів, коштують 350 грн. Ті, де використовується дороге обладнання - 600 грн.
" У клуб входять гуртки, які підпадають під концепцію STЕM. Вона з англійської розшифровується як наука, техніка, інженерія, математика. Пізніше до них додалася ще одна буква А (STЕАM), тобто Аrt — мистецтво. У науковому гуртку розглядаємо певну тему, наприклад, "досліди з аптечки". Беремо аптечні препарати та проводимор з ними експерименти. На технотворчість ходять не лише хлопчики, а й дівчатка. Діти паяють, вирізають та роблять цікаві вироби. Останній їхній проект — віброробот. Це щітка з моторчиком і світлодіодами, яка рухається. Наступне, що робитимуть, ручка для творчих людей. Коли зняти її з підставки, вона починає світитися. Якщо положити назад — тухне. Її можна використовувати, якщо раптом приходить ідея увісні, щоб не вставати і не вмикати світло".
Зараз Оксана Русанова планує запустити студію юного інженера. Діти з допомогою конструктора створюватимуть моделі, які допоможуть розібратися як працює той чи інший механізм.
"Наприклад, ми вивчали мости. У тому числі за допомогою цих конструкторів моделювали вантовий та підвісний мости. Також вивчали альтернативну енергію. Зібрали модель будинку, який використовує сонячну та вітрову енергію. Прийшли до висновку, що в нашому регіоні треба поєднувати декілька джерел альтернативної енергії. "Арт" сьогодні представлений двома студіями. Це школа майстрів, де діти під наглядом психолога роблять різні вироби. Потім психолог може дати батькам певні рекомендації. На інших уроках, діти роблять вироби із фетру — аксесуари для волосся, героїв із улюблених мультиків, органайзери. На математичному клубі вирішуємо нестандартні задачі. Також є шахмати, де часто відбуваються змагання, -каже Оксана Русанова. - На кожному гуртку намагаємося пояснити дітям все у доступній формі, вони навчаються вільно висловлюватися і не боятися помилок ".
Оксана Русанова також заснувала у Запоріжжі науково-освітній проект "Весела наука". Навчає дітей математиці та фізиці у ігровій формі. Наприклад, виготовляти солодку вату та ікру, схожу до магазинної.
Коментарі