пʼятниця, 25 жовтня 2013 12:54
Сергій Таран
Сергій Таран
Співзасновник та голова Правління Центру соціологічних та політологічних досліджень "Соціовимір", директор Міжнародного інституту демократій (Україна)

"Наїзд" Росії на Україну не вплине на долю Маркова

Держдума Росії вимагає від України звільнити екс-депутата Верховної Ради Ігоря Маркова. Про це заявив голова комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції та зв'язків зі співвітчизниками Леонід Слуцький.

Також він пообіцяв, що Москва триматиме "ситуацію, пов'язану з Ігорем Марковим, на жорсткому контролі", та "вимагатиме від влади України швидкого його звільнення у зв'язку з "необґрунтованим взяттям під варту".

Слуцький нагадав, що Марков завжди був і залишається прихильником приєднання України до євразійського проекту, починаючи з членства в Митному союзі.

Нагадаємо, 23 жовтня суд обрав запобіжний захід для колишнього нардепа Ігоря Маркова у вигляді тримання під вартою до 20 грудня. Йому інкримінується організація та побиття учасників пікету проти встановлення пам'ятника Катерині ІІ в Одесі у 2007 році.

Думаю, що українське керівництво не дослухається до подібних заяв. Проблема в тому, що Марков становитиме реальну загрозу Януковичу. Так, у політика немає потенціалу для створення сильної парламентської партії, а тим паче стати переможцем в президентських виборах. Зараз, за інформацією всіх соціологічних досліджень першим йде президент, далі опозиційні лідери. Якщо з'являється на горизонті Марков - то він діятиме на полі Януковича.

Проте, під час першого туру екс-нардеп може відібрати один-два відсотки у нього, і тоді вже в першому турі Янукович не буде першим претендентом. Це - основна проблема. Він буде поступатися якомусь опозиціонеру саме через те, що Марков забере в нього необхідні голоси.

Відповідно й можливість фальсифікувати в другому турі дуже ускладниться. Все це стане серйозним сигналом регіональним елітам, що нинішній глава держави не залишиться на другий термін.

А от Росія може скільки завгодно заявляти про черговий тиск та своє невдоволення, але я не думаю, що це вплине на долю Маркова. Більш того, у Росії немає інструментів впливу на Україну. Зараз вони вже всі вичерпані. Вона їх продемонструвала під час того, коли Україна лише почала заявляти про євроінтеграційний курс. Те, що вони могли зробити, зокрема із ціною на газ, вони вже зробили. В торговельній війні росіяни також зробили все, що могли.

Для Росії питання геополітичного вибору України набагато серйозніше питання за питання Маркова та сотень подібних. Тому навряд чи вона що зробить вагоме. І це в Україні чудово розуміють. Позиція Росії не вплине якимось чином на долю Маркова. Навпаки, це стимулюватиме тих, хто займається політичними переслідуваннями Маркова. Бо це зараз виглядає саме як політичне переслідування. Якби справа про побиття активіста була зразу порушена, та доведена до кінця, то тоді би не було питань. Але ж воно постало саме зараз, тому тут немає сумнівів стосовно політичного переслідування.

Вони розуміють, що така підтримка з боку Держдуми це більше посилить страхи та фобії, що Марков може стати перепоною для Януковича на шляху до президентського крісла в 2015 році.

Варто зауважити, що заяви щодо переслідувань робить дуже часто, наприклад, європейський чи американський парламенти. Звичайно, їхні аргументи сильніші, вагоміші за російські. Вони опираються, наприклад, на рішення Європейського суду з прав людини. Вони говорять про власний досвід. Але про це важко говорити Росії.

Російський парламент мавпує те, що роблять їхні американські та європейські колеги стосовно політичних репресій в Україні, але це така юридична підробка. Бо такі заяви можуть лунати в тій країні, де немає проблем із вибірковим правосуддям, а Росія не є такою країною.

Щодо долі Маркова, то Марков потрапив на ту "Родіну", на яку він так хотів потрапити. Де немає прав, суду, де влада керується винятково політичною потребою. Тому закінчиться тим, що він відчує всі "переваги" про які так гаряче говорив.

Зараз ви читаєте новину «"Наїзд" Росії на Україну не вплине на долю Маркова». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

14

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути