Ексклюзиви
Субота, 28 березня 2020 10:45

Запатентували першу пральну дошку

Запатентували першу пральну дошку
Перша дошка була дерев'яною. Фото: Пікабу

28 березня 1797 року в США запатентували пральну дошку. До того часу люди користувалися камінням чи іншими предметами, об які терли намочений в мильному розчині одяг.

Спершу пральна дошка була повністю дерев'яною. У XIX столітті вона вже складалася із дерев'яної рамки та металевої ребристої поверхні. Уже в XX столітті її замінила дошка зі спеціального скла.

Ще в середині XIX століття запатентували першу пральну машинку, проте та мала ручний привід і складалася з дерев'яної діжки на колесах та вісі з дірчастим циліндром. У 1910 році американець Алв Фішер зумів повністю механізувати процес прання. Він застосував у винайденому ним пристрої в якості приводу електричний двигун. Перші пральні машини не мали корпусу, і спостерігати за роботою механізму можна було весь час.

У 1947 році на світ з'явилася перша у світі пральна машинка автомат. В СРСР вона з'явилася лише в 1975 році і називалася Вятка-автомат-12. На жаль, уже через 2 роки її зняли з виробництва, оскільки тодішні будинки не мали необхідної електричної потужності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пристрій допоміг припинити суперечки між таксистами і пасажирами

На сьогодні існує безліч виробників пральних машинок, проте найкращими є корейські, японські, європейські, американські (компанії з США і Канади) заводи.

Окрім звичайних пральних машинок для одягу, в США створили пристрій для окулярів, а в Іспанії для домашніх тварин.

Вчені підрахували, що пральні машини є типовою причиною втрати 93% шкарпеток в американській сім'ї.

Зараз ви читаєте новину «Запатентували першу пральну дошку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода