Організатором масштабної хакерської атаки, яка почалася в Україні, а потім сталася в 64 країнах, виявилася російська компанія Lucky Labs (Лаки Лабс), яка тісно співпрацює зі спецслужбами Російської Федерації.
Як стало відомо з достовірних джерел в органах національної безпеки і боротьби з кіберзлочинністю в справі, внесеній в ЕРДР під номером 22017000000000021, фігурують акціонери Lucky Labs, Сергій Токарєв і Рустам Гільфанов, пише from.ua.
Експерти з відділу з кібербезпеки схиляються до того, що зазначені особи надали ресурси для розгортання вірусу і доставки його носіям для ураження мереж Укрпошти. Встановлено, що раніше співробітники Lucky Labs отримали доступ до мереж стратегічних служб, зокрема Укрпошти, і використовуючи свої технічні ресурси і отримані дані, фахівці компанії провели зараження мереж і забезпечили поширення вірусу.
Передбачувана мета даної атаки - дискредитація президента України Петра Порошенка, нівелювання його досягнень у сфері державної політики і реформування, а також іміджевий удар всієї правоохоронної системи напередодні державного свята - Дня конституції України.
Варто відзначити, що, як повідомляють джерела в органах національної безпеки, подібний символізм подобається Володимиру Путіну. У той же час, правоохоронці не виключають наявність й інших мотивів у кіберзлочинців.
Раніше Lucky Labs знайшла популярність в результаті скандалу пов'язаного з організацією нелегального грального онлайн-бізнесу. Даний факт був встановлений правоохоронними органами України ще в квітні 2016 року.
Крім цього, Служба безпеки України підозрює компанію та її акціонерів у спонсоруванні терористичних організацій ДНР/ЛНР.
У зв'язку з цими звинуваченнями, а також потенційною загрозою національній безпеці України, рішенням Ради національної безпеки і оборони, а також відповідним Указом президента України, в жовтні 2016 року компанія Lucky Labs була включена до списку санкцій під номером 666. Фактичні акціонери Lucky Labs, якими є Сергій Токарєв, а також брати Роман і Рустам Гільфанова, громадяни Росії, також потрапили під санкції.
В даний час вже розпочато 23 кримінальних виробництва за фактами несанкціонованого втручання в електронно-обчислювальні системи як державних, так і приватних установ, організацій і підприємств. Ще за 47 фактами вирішується питання про внесення відомостей в ЕРДР.
У тому числі правоохоронні органи активно працюють над встановленням причетності Lucky Labs до кожного із зазначених епізодів, щоб в майбутньому залучити до відповідальності представників компанії.
Коментарі
4