Китайські вчені із Фуданського університету в Шанхаї створили акумулятор, який не боїться температури в -70°С.
Інші батареї не витримують таких погодних умов та не здатні виконувати в них свої функції. Про це повідомляє видання Science News.
За словами інженерів, звичайний літій-іонний акумулятор складається з електродів, які розмежовані пористим сепаратором з електролітом. Заряд переносять позитивно заряджениі іони літію. Відтак при пониженні температури іонам складніше "пробиватися" в електролітний матеріал. Саме через такі властивості звичайний акумулятор є менш ефективним при низьких температурах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Штучний інтелект діагностуватиме хворобу очей та легень
Нова батарея містить особливий вид електроліту, що забезпечує легке переміщення іонів між електродами навіть при екстремальних температурах. Акумулятор утримує 70% заряду, як при кімнатній температурі, так і при -70°С. В той час звичайна батарея може виробляти лише 12% енергії при -40°С.
Зараз проводяться тестування нового акумулятора. Деякі із науковців припускають, що нова батарея потребуватиме багато часу для доопрацювання неполадок.
Американська компанія розробила матеріал, у якому від тертя руки з легкістю зникають дірки. Куртка з цієї серії може ремонтувати себе. Якщо власник випадково проткнув тканину - потрібно просто стиснути матеріал куртки, потерти між пальцями кілька секунд, і дірка зникне.
Коментарі