Студенти-дизайнери з лондонського Королівського коледжу мистецтв створили прототип вдосконаленого плаща-намету для прибуваючих в Європу біженців. Пальто перетворюється в невеликий намет, в якому можна тимчасово жити.
Як повідомляє Reuters, прототип плаща-намету розроблявся британськими дизайнерами в Китаї. На початку літа пройдуть польові випробування зразка. Якщо він успішно себе зарекомендує – одяг роздадуть біженцям напередодні наступу холодів. Кошти на масове виробництво плаща-намету студенти збирають на Kickstarter.
Виготовлено пальто-намет з матеріалу, запатентованого компанією DuPont. Він створений з 100-відсоткового поліетилену високої щільності (HDPE, що поєднує в собі характеристики паперу, плівки й тканини. Такий матеріал надає йому міцність, вологонепроникність, паропроникність, невелика вага, а також стійкість до механічних і хімічних впливів.
RCA students create wearable refugee shelter https://t.co/sG1khYyarF pic.twitter.com/KXn7EhsF4G
— DSA (@scharchitecture) 3 февраля 2016
Також в пальто-наметі використовується ще одна розробка DuPont – майлар, плівка на основі синтетичного поліефірного волокна. Вона використовується в якості підкладки, завдяки чому намет обігріватиме збереженим людським теплом. Розробляючи конструкцію, студенти використовували принцип орігамі: пальто розкладається в намет приблизно за хвилину. Планується, що конструкцію вдосконалять за рахунок доданого жорсткого каркаса і надувних елементів.
Design students develop an ingenious wearable shelter for Syrian refugees https://t.co/XWOeVbDO2G pic.twitter.com/iYMl2VZaFD
— TAXI (@designtaxi) 2 февраля 2016
За інформацією Reuters, в минулому році в Європу прибуло більше 1 млн біженців з країн Близького Сходу, Азії та Африки. За словами розробників їх одяг не призначений для довготривалого використання в якості житла, але допоможе біженцям перечекати дні до реєстрації у країні прибуття.
Нагадаємо, вчені створили пристрій для керування технікою "силою думки".
Коментарі