вівторок, 19 листопада 2013 17:23

Рівненські книги з дерева, бурштину, шовку та бісеру не мають аналогів в Україні
34

Фото: Фото: Олена Власова

"Ви коли-небудь бачили дерев'яну книгу-вітряк? Всередині у ній є кілька мішків, у кожному з яких лежить одна сторінка казки. Щоб прочитати усю історію повністю, треба обшукати весь млин згори до низу, - показує рівненський майстер Олександр Каленюк. – Тут є і книга-праска, в якій "горить" вугілля-діоди, є книга-криниця і книга-будинок про Різдво Христове. А ще є різьблена на дереві "Легенда про Рівне", бісерна "У парі з Ангелом", вербова "Живі парасолі", випалена на дереві, солом'яна, гербарна, мереживна, шкіряна та інші. Абсолютно кожну із них можна брати в руки і читати".

Колекцію оригінальних книг презентують сьогодні, 19 листопада, у обласному краєзнавчому музеї Рівного. Засновницею та головним редактором видавництва "Креативна книга" є місцева письменниця та майстриня Олена Медведєва. Разом з однодумцями вона створює артбуки з незвичних матеріалів. Усього в її доробку 17 унікальних книг-казок та величезний вишитий "Кобзар" Тараса Шевченка, створений за факсимільним виданням 1840-ого року.

Виставку назвали рядком з поезії Ліни Костенко - "Які щасливі очі у казок".

"Казка дає дітям мудрість, у ній завжди перемагає добро. Вона навчає нас усіх, як на світі жити цікаво і щасливо, - каже Олена Медведєва. – Наш проект існує з листопада 2011-ого року. Першими ми створили дві вишиті книги і одну бурштинову. Я повезла їх на виставку до Києва. Коли побачила щасливі очі дітей-відвідувачів, то зрозуміла – проект вартий продовження. Іноді на створення однієї книги йшло по кілька місяців".

Тексти деяких казок написав син майстрині старшокласник Андрій Медведєв. Одну із своїх історій він придумав про Кулькодува, який переніс нашу планету у інший простір. Там усім людям вистачало їжі та одягу, але за кожну річ треба було платити рідним словом. Більшість людей перетворилися на німих, але деякі знайшли в собі сили опиратися спокусам і зберегли дар говорити.

"Часом мені здається, що книги мають душі, - зізнається майстриня. - За ними сумуєш, про них думаєш, вони тебе надихають. Кожна з них існує в єдиному екземплярі - іншої такої немає. Витрати на них ідуть з сімейного бюджету, але вартість сказати не можу: це комерційна таємниця. Найдорожче обійшлася бісерна книга, бо там найбільше ручної роботи. На виставці є роботи чотирьох поколінь нашої сім'ї – рушники, які вишивали моя бабуся і мама, мої книги та вишивка доньки Анастасії. У планах – книги зі скла, глини та солоного тіста".

"Скажіть мені, із чого ви складені? Що там у вас таке всередині, що у вас стільки ідей? – дивується заступниця міського голови Рівного Галина Кульчинська. – Коли я вперше побачила вашу бурштинову книгу, то у мене просто щелепа відвисла – настільки це було гарно і незвично. Вся ця колекція креативних книг вражає. Постараюся, щоб її побачило якомога більше учнів нашого міста".

Виставка триватиме рівно місяць – до Дня святого Миколая. Вона знаходиться на другому поверсі обласного музею.

Зараз ви читаєте новину «Рівненські книги з дерева, бурштину, шовку та бісеру не мають аналогів в Україні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути