У Чернівецькій області на Дністрі будують найбільшу гідроакумулювальну станцію в Європі – Дністровську ГАЕС.
Відеоролик з висоти пташиного польоту показали mind.ua
Будівництво Дністровської ГАЕС розпочали 1983 року. Через фінансові труднощі та перепитії 1990-х, лише 2009-го перший гідроагрегат згенерував до енергосистеми України 325 тис. кВт/год.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Укргідроенерго" використає європейський досвід у будівництві дружніх екології ГАЕС і ГЕС в Україні
У 2014 та 2016 роках ввели в експлуатацію 2-й і 3-й агрегати. Зараз будують четвертий, а до 2026-го побудують ще три. Загалом функціонуватимуть 7 гідроагрегатів загальною потужністю 2100 МВт.
Верхня водойма Дністровської ГАЕС розташована на 12 км вище русла Дністра, її площа становить 255 га, а глибина – від 15 до 30 м. Унизу, у руслі, розташована так звана нижня водойма, загальною місткістю 35 млн куб. м води.
На будівельних майданчиках станції задіяні близько 2000 спеціалістів – це інженери, будівельники, зварювальники. Загалом на реалізацію цього проекту працюють десятки тисяч українців. Це маріупольський метал, з якого у Дніпрі виготовляють елементи металоконструкцій. Будматеріали з усієї України. Турбіни станції виготовляють у Харкові на "Турбоатомі" та "Електроважмаші". Вага однієї - 1200 т.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світло може подешевшати - уряд
80% усіх матеріалів та обладнання – вироблені в Україні. Решта 20% - імпортне електрообладнання.
Завдяки цьому проекту українські підприємства відпрацювали запуск багатьох потужних агрегатів. Тепер можуть пропонувати продукцію світовим ринкам.
У Дніпрі на Південному машинобудівному заводі ім. Макарова з'явилася перша партія тролейбусів Т-203. Вони працюватимуть не від мережі, а від акумулятора.
Коментарі