108 років тому народився Едвін Ленд, вчений-оптик, який винайшов фотоапарат Polaroid, який робив миттєві світлини.
Якщо б не його винахід, світ, може ніколи б не побачив 3D-окуляри, настільні лампи, РК-екрани калькуляторів і комп'ютерів та сонцезахисні окуляри. Gazeta.ua зібрала цікаві факти про Polaroid.
1. Перша партія фотоапаратів Polaroid складалася з 60 моделей. 57 виставили у бостонському магазині перед Різдвом, їх розкупили в перший день.
2. 15 років Едвін Ленд працював над першою кольоровою плівкою і зниженням вартості своїх камер до $20.
3. У 1972 році представили камеру Polaroid SX-70. Ця була перша повністю автоматизована кишенькова камера. Фотографу залишалося тільки зарядити касету, навести об'єктив і натиснути на кнопку. Через хвилину фотографія була готова.
4. З 2001 по 2008 роки компанія 3 рази оголошувала себе банкрутом і 2 рази перепродувалася. У 2013 році Polaroid відійшов до впливового сімейства Поланд з Міннесоти, якому належить інвестиційний фонд Marquette Companies. Вартість покупки склала $70 млн.
5. Фотоапарати Polaroid були на піку популярності в 1980-1990-ті роки, але до 2000 року продукція компанії не витримала конкуренцію з цифровою фотографією.
6. В 1970-ті Polaroid була однією з найбільш успішних компаній в світі, а Едвін Ленд і його камера з'явилися на обкладинці журналу Time.
7. Під час Другої світової війни Polaroid стала великим постачальником оптики для військових - біноклі, прилади нічного бачення, перископи. Ленд брав участь у розробці складної військової техніки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 15 цікавих фактів про Rolls-Royce
8. У 2009 році Polaroid випустила цифровий фотоапарат "Polaroid PoGo Instant Digital Camera". Його особливість в тому що в нього вбудований кольоровий принтер.
9. У 2010 році креативним директором Polaroid стала співачка Lady Gaga.
Polaroid Corporation — американська компанія, що виробляє фототехніку й побутову електроніку (LCD-телевізори, портативні DVD-плеєри, цифрові фоторамки). Найбільш широко відома як виробник фотоапаратів, що дозволяють робити моментальні фотознімки.
Коментарі