Ексклюзиви
вівторок, 10 січня 2017 18:52

20 винаходів, якими люди користуватимуться до 2050 року
20

З розвитком технологій змінюється і світ. Кожного дня з'являються нові наукові відкриття. Без нововведень вже складно уявити життя.
Gazeta.ua пропонує 20 технологій, які з`являться через 30 років.
1. Прозоре дерево

 


Завдяки спеціальній хімічній обробці звичайного коркового дерева і його подальшого покриття епоксидною смолою, вчені створили чистий, біорозкладаний матеріал, який вийшов в 4-6 разів міцніше, ніж аналоги без хімічної обробки.
Цей матеріал можна використати як поновлюване джерело виробництва осередків сонячних панелей. Прозорий матеріал частково блокує світло, пропускаючи через себе обсяг близько 85-90 відсотків. Можливо, що при будівництві будинків майбутнього будуть використовуватися подібні матеріали.

2. Біохолодильники

 


Російський дизайнер запропонував концепцію холодильника, названого "Bio Robot Refrigerator", який охолоджує їжу за допомогою біополімерного гелю. У ньому немає полиць, відділень і дверей - ви просто вставляєте їжу в гель.
Ідею запропонували для конкурсу Electrolux Design Lab. Холодильник використовує всього 8 відсотків енергії будинку для контрольної панелі і не потребує енергії для фактичного охолодження.
Біополімерний гель холодильника використовує світло, що генерується при холодній температурі, щоб зберігати продукти. Сам гель не має запаху і не липкий, а холодильник можна встановити на стіні або на стелі.

3. 5G Інтернет від безпілотників з сонячними панелями

 


Компанія Google працює над дронами на сонячних панелях, які роздають Інтернет в проекті, названому Project Skybender. Теоретично безпілотники будуть надавати Інтернет послуги в 40 разів швидше, ніж в мережах 4G, дозволяючи передавати гігабайт даних в секунду.
Проект передбачає використання міліметрових хвиль для надання сервісу, так як існуючий спектр для передачі мобільного зв'язку занадто заповнений.
Однак ці хвилі мають більш короткий діапазон, ніж мобільний сигнал 4G. Компанія Google працює над цією проблемою, і якщо вдасться вирішити всі технічні проблеми, то з'явиться Інтернет високою швидкістю.

4. Ін'єкції кисню

 


Вчені з дитячої лікарні Бостона розробили мікрочастинки, наповнені киснем, які можна вводити в кровотік. Це буде дозволяти жити, навіть якщо людина не дихає.
Мікрочастинки складаються з одного шару капсул ліпідів, які оточують невеликий міхур кисню. Капсули розміром 2-4 мікрометра підвішені в рідини, яка контролює їх розмір, так як бульбашки більшого розміру можуть бути небезпечні.

При введенні, капсули, стикаючись з червоними кров'яними клітинами, передають кисень. Завдяки цьому методу вдалося ввести в кров 70 відсотків кисню.

5. Підводні транспортні тунелі

 


У Норвегії планують побудувати перші в світі підводні плаваючі мости на глибині 30 метрів під водою за допомогою великих труб, досить широких для двох смуг.
З огляду на складності переміщення по місцевості, в Норвегії вирішили працювати над створенням підводних мостів. Очікується, що проект, на який уже витрачено 25 мільярдів доларів, буде закінчений в 2035 році.

6. Біолюмінесцентні дерева

 


Група розробників вирішила створити біолюмінесцентне дерево за допомогою ферменту, який є у деяких медуз і світлячків.
Такі дерева зможуть освітлювати вулиці і допоможуть перехожим краще бачити вночі. Була вже розроблена невелика версія проекту в формі рослини, що світиться в темряві. Наступним кроком стануть дерева, які висвітлюють вулиці.

7. 3D друк органів для операцій з пересадки

 


Вчені працюють над технологією роздруку життєздатних органів, які можна буде використовувати в якості донорських при операціях.
Технологія 3D друку вже зазнала великих змін. Вона використовує картриджі, заповнені суспензією з живих клітин, і розумним гелем, який надає структуру і створює біологічну тканину. При розкритті гель охолоджують і вимивають, залишаючи тільки клітини.
Вчені працюють над вирішенням складнощів, пов'язаних зі створенням органів, які могли б імітувати функції нормально вирощених органів в тілі людини. Як тільки ці труднощі будуть подолані, людям вже не доведеться турбуватися про очікування донорів.

8. Портрети, отримані з ДНК

 


Студентка Хізер Дьюї-Хагборг створює 3D портрети з ДНК, знайдених на сигаретних недокурках і жувальних гумок на вулиці.
Послідовності ДНК вона вводить в комп'ютерну програму, яка створює образ людини з зразка. Зазвичай в ході цього процесу видають 25-річну версію людини. Потім модель роздруковують в 3D портрети в натуральну величину.

9. Штучне листя, що перетворює вуглекислий газ і сонячне світло в паливо

 


Вчені розробили нові сонячні елементи, які перетворюють вуглекислий газ в атмосфері в паливо за допомогою Сонця.
Вперше розробили реальний метод. На відміну від інших технологій, для яких потрібні благородні метали, такі як срібло, цей метод використовує матеріал на основі вольфраму, який в 20 разів дешевше і діє в 1000 разів швидше.
Ці сонячні елементи використовують вуглекислий газ з атмосфери, щоб зробити синтетичний газ - суміш газоподібного водню і окису вуглецю, який можна безпосередньо спалювати або перетворювати в вуглеводневе паливо.

10. Запис снів

 


Вченим вдалося перетворити відеоролики YouTube, скануючи візуальні центри мозку людини, який їх дивиться. В майбутньому технологія буде досить просунутою, щоб записувати сни.
Мозок трьох членів команди, які брали участь у проекті, сканували за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії, коли вони дивилися відеозаписи на YouTube. Потім дослідники інтерпретували дані за допомогою математичної моделі, яка служила свого роду словником мозку. Словник пізніше відтворював те, що бачили учасники, скануючи випадкові кліпи і підбираючи ті, які відповідали активізації мозкової активності.
Результат виявився не чітким. У майбутньому вчені сподіваються поліпшити технологію.

11. Пошук позаземного життя в космосі

 


У Китаї завершується будівництво найбільшого в світі радіотелескопа "FAST" з рефлектором площею в 30 футбольних полів, що складається з 4450 панелей для спостереження за позаземним життям.
Фахівці збирають гігантський телескоп в провінції Гуйчжоу в Китаї, який перевершує обсерваторію Аресібо Пуерто-Ріко діаметром 300 метрів. У китайського телескопа діаметр - 500 метрів і периметр - 1,6 кілометрів, і потрібно 40 хвилин, щоб обійти його.
Телескоп поліпшить можливості спостереження за космосом.

12. Телевізори, які згортаються в рулон

 


Компанія LG розробила прототип телевізора, який можна згорнути як рулон паперу.
Телевізор використовує технологію світлодіодів на основі полімерної органіки, щоб зменшити товщину екрану.
Крім LG, інші великі виробники електроніки, такі як Samsung, Sony і Mitsubishi працюють над тим, щоб зробити екрани більш гнучкими і портативними.

13. Біонічна лінза для надлюдського зору

 


Канадський лікар збирається проводити клінічні тестування "біонічних лінз", які в 3 рази покращують стовідсотковий зір за допомогою 8-хвилинної безболісної операції.
Нова лінза буде доступна вже до 2017 року, покращуючи природний кришталик ока. Під час операції шприц впроваджує лінзу з фізіологічним розчином в око, і через 10 секунд складена лінза розпрямляється і розташовується над природним кришталиком, повністю коригуючи зір.

14. Спрей-одяг

 


Іспанський дизайнер манеле Торрес (Manel Torres) винайшов перший в світі спрей-одяг. Можна нанести спрей на будь-яку частину тіла, а потім зняти його, змити і знову носити.
Спрей зроблений зі спеціальних волокон, змішаних з полімерами, які надають тканині еластичність і довговічність. Ця технологія дозволить дизайнерам створювати унікальні предмети одягу з оригінальним дизайном.

15. Життя до 1000 років

 


Кембриджський геронтолог Обрі де Грей працює над терапією, яка буде вбивати клітини, що втратили здатність ділитися, дозволяючи здоровим клітинам розмножуватися і відновлюватися. Терапія дозволить 60-річним залишатися такими ще 30 років, поки їм не виповниться 90 років. Процес повторюватимуть до 120 або 150 років і так далі.
Згідно М-ру Грею цей метод може стати життєздатним вже протягом 6-8 років. Так що цілком можливо, що в майбутньому людина все-таки знайде еліксир вічної молодості.

16. Покупки у віртуальній реальності

 


Один з таких магазинів було відкрито на залізничній станції в Південній Кореї, де ви можете зробити замовлення, сфотографувавши штрих-код, і ваші покупки доставлять додому.
Мережа магазинів Homeplus встановила шість дверей-екранів із зображеннями полиць в натуральну величину c товарами, які ви придбали б в супермаркеті. Під кожним товаром є штрих-код, який можна відсканувати і надіслати за допомогою програми.

17. Місто під куполом

 


У Дубаї йде будівництво торгового центру "Mall of the World", накритого висувним куполом, який контролює клімат всередині, і постачає кондиціонуванням повітря.
Комплекс займе площу 4,46 км2 і і буде включати великий центр краси та здоров'я, культурно-розважальний район, готелі на 20 тисяч номерів. Це буде найбільший торговий центр з закритим тематичним парком.

18. Web 3.0

 


Web 1.0 був заснований на гіперпосиланнях, а 2.0 - на соціальному, особистому спілкуванні і обміні посиланнями, то Web 3.0 буде використовувати соціальну інформацію, яка буде фільтруватися. Web 3.0 - "семантичний інтернет".

19. Цифровий папір для записів

 


Дизайнер Ейвері Холлеман вирішив надати відривниому паперу для записів більш діловий і довговічний вид, створивши щось середнє між звичайним відривним блокнотом і справжнім ПК.
Виглядає цей пристрій як звичайний тримач для паперу з підставкою для ручок. Ось тільки і папір, і ручки електронні. Вся електроніка ПК захована в утримувачі. Ручки і листки заряджаються індуктивно, просто перебуваючи в підставці. Зображення, записане на папері, може зберігатися на невизначено довгий термін, споживаючи мінімум енергії.
Малюнок створюється за допомогою спеціальних ручок, які передають радіосигнал. Кілька листків можна з'єднати в один для створення малюнків більшого розміру.

20. "Розумне" шосе

 


Голландський дизайнер Даан Русегірд за підтримки компанії Heijmans створив концепцію "розумної" дороги. Смарт шосе має смугу для зарядки електродвигунів за допомогою індуктивного струму. Воно харчується за рахунок сонячних батарей.
На дорозі з'являються анімовані знаки, які попереджають водія про погодні умови. Також розділові смуги на дорозі можуть змінюватися в залежності від інтенсивності трафіку. Всі ці елементи підсвічуються в темряві, інтенсивність підсвічування регулюється датчиками освітленості. Вся концепція "розумного" шосе створена з використанням сонячної електроенергії і спрямована на впровадження екологічно безпечних технологій.

Зараз ви читаєте новину «20 винаходів, якими люди користуватимуться до 2050 року». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути