Деякі види мишей, що мешкають в Європі, виробили стійкість проти найсильнішим хімічних препаратів для боротьби з гризунами, схрещуючись з представниками іншого виду мишей з Алжиру.
Як повідомляє Бі-бі-сі, ??таке міжпородне схрещування зазвичай призводить до стерильного потомства.
Проте вчені виявили, що деякі миші жіночої статі, що з'явились у результаті схрещування, згодом розмножувались успішно, передаючи нащадкам генетичний захист від отрути.
Дослідники побоюються, що ця рідкісна форма еволюції може згодом призвести до появи абсолютно нового виду гризунів, здатних протистояти будь-яким отруйним речовинам.
До гризунів, які можуть розпізнавати та навыть споживати отруту, належать також і пацюки. Вони мають вражаючу здатність адаптуватися до різних отрут, які використовуються для їх знищення, а також розпізнавати різноманітні отрути. Якщо з покоління гризунів, що спробували отруєну приманку, виживає особина, то наступне покоління, можливо, буде менш вразливе до цієї отрути.
Наприклад, отрути, якими з 40-х років минулого століття ефективно труїли щурів в Москві, на сучасних щурів Москви майже не діють. Якщо пацюк був отруєний, але летальний результат не настав - він буде уникати приманку з даним типом отрути.
Коментарі
1