Наближається 80-та річниця Голодомору в Україні. І з кожним днем все активніше українцям нав'язують тезу, що ніякого голодомору в нашій країні не було. А був голод і компартія під керівництвом Сталіна робила все, щоб люди його відчули якнайменше. Та факти комуністичною демагогією не приховати. Розстрілювали, засилали в Сибір і тих, хто не бажав вступати у колгоспи, і тих, хто ідентифікував себе як українець, і тих, хто не зміг виконати хлібопоставки. А потім організували голодомор, щоб витравити із українця навіть дух господаря своєї землі.
"За роки окупаційного московсько-більшовицького режиму, за підрахунками експертів, знищено голодом і репресіями близько 20,5 мільйонів українців, це майже половина населення теперішньої України",– пояснює Олександр Джунь, працівник Миргородського музею Голодомору, що на Полтавщині.
Сім'я Анастасії Демченко мешкала у Радченках, це неподалік райцентру. Батько був колгоспником. Виконав план хлібоздачі. Йому наклали другий. Через силу виконав і той, бо боявся, що відправлять у тюрму. Тоді наклали на нього ще один план хлібоздачі. Третього виконати вже не зміг. Було нічим.
"Тоді нас викинули з хати, все забрали. А це ж була зима, холод, заметіль. Ішли від однієї хати до іншої. Але ніхто не пускав, бо всі боялися", - пригадує Анастасія Демченко.
По селах їздили збирачі трупів. Не встигали копати ями, та й було вже нікому. Тож мертвих людей вкидали десятками в криниці чи погреби.
Лише за весну 1933 року на Миргородщині померли голодною смертю і пропали безвісти понад 6000 осіб, більшість діти.
Масовими ставали випадки канібалізму навіть у східних областях.
Тільки у Харківській області (із документально встановлених) зафіксовано у березні 1933 року 9 таких випадків, у квітні –5 8, у травні – 132¸ у червні – 221 випадок канібалізму.
На будівництві розрекламованого більшовиками Біломорканалу працювали 325 людоїдів з України: 75 чоловіків і 250 жінок.
Тож прагнення прихильників комуністично-більшовицького окупаційного режиму його оббілити – не витримують ніякої критики.
Коментарі
192