Британські вчені дослідили, що власники кішок діляться на п'ять категорій щодо їхнього ставлення до бродяжництва та полювання їхніх вихованців.
Науковці з Університету Ексетера вважають, що господарі кішок відрізняються - від "сумлінних доглядачів", які стурбовані впливом кішок на дику природу, до "захисників свободи", які в цілому виступають проти обмежень поведінки котів, пише "Новое время".
"Стурбовані захисники" зосередилися на безпеки кішок, "толерантні опікуни" не любили полювання своїх кішок, але, як правило, погоджувалися з цим, а представники стратегії "невтручання" частіше просто не знали про будь-які проблеми, пов'язані з бродяжництвом та полюванням кішок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коти-моделі: показали вражаючі перетворення пухнастиків
Більша частина домашніх кішок убивають дуже мало диких тварин. З населенням близько 10 млн кішок у країні кількість спійманих птахів, дрібних ссавців і рептилій може накопичуватися. Вирішення цієї проблеми є важким через розбіжності між людьми, які приділяють пріоритетну увагу добробуту кішок, і тими, хто приділяє особливу увагу збереженню дикої природи. Дослідження стало кроком до розуміння того, як власники кішок ставляться до своїх тварин і як краще з ними спілкуватися. Учені говорять, що їхні результати демонструють потребу в різноманітних стратегіях управління, що відображають різні точки зору власників кішок.
"Незважаючи на те, що ми виявили ряд точок зору, більшість власників кішок у Великій Британії цінували доступ на вулицю для своїх кішок і виступали проти ідеї тримати їх усередині. Тому політика утримання котів тільки вдома не знайде підтримки серед власників", — сказала провідний автор доктор Сара Кроулі з Інституту навколишнього середовища і сталого розвитку Університету Ексетера в Корнуоллі.
"Дослідження підкреслює гостру необхідність для власників кішок і захисників природи працювати разом, щоб знайти індивідуальні рішення, які будуть дешевими, простими в реалізації і позитивно вплинуть на дику природу і популяції птахів", — зазначили автори роботи.
56 власників кішок брали участь у дослідженні, але деякі з них були з сільських районів Великої Британії, в основному на південному заході Англії, а деякі - з міських районів Брістоля і Манчестера. Поряд із докладним дослідженням автори роботи створили просту вікторину, щоб власники кішок могли з'ясувати, до якої категорії вони належать.
3 вересня 8-річний хлопчик із міста Яворів Львівської області потрапив до лікарні з підозрою на сказ. На вулиці його подряпав кіт. За словам батьків постраждалого, кіт накинувся на нього на вулиці. Вони не знають, це домашня тварина чи вулична.
Коментарі