У 2015 році українець Назар Дребот в США створив пиво "Кутя" до Різдва. Американцям цей хмільний напій так припав до смаку, що готові чекати рік аби спробувати саме це пиво.
"Пиво "Кутя" варив за місяць до Різдва. Вдалося з першого разу. Вирішив використати всі інгредієнти, які традиційно використовують в приготуванні куті", - говорить Gazeta.ua Назар Дребот з Івано-Франківська. Займається пивоварінням кілька років. Став відомим завдяки двом видам пива — "Кутя" і "Крах імперії".
Чоловік відкриває пивоварні в багатьох країнах світу. Робота в США стала для нього частиною досвіду в пивоварінні.
"Там створив кілька рецептів пива лімітованої серії, що досі популярні серед американців. Основа такого пива — ячмінний солод. Крафтове пиво дозволяє експериментувати. Використовувати незвичайні для пива інгредієнти. Тому до нього додав великий відсоток пшениці, волоські горіхи, мак, мед, які українці мішають у головну різдвяну страву — кутю. Вийшла пивна адаптація куті, яку гарно сприйняли на американському ринку", - зауважив Дребот.
Американці знають про Україну, але ніколи не чули про різдвяну страву "Кутю".
"У пива є хороший баланс між гірчинкою та медовим терпким смаком із додаванням маку. Це додало пиву автентичності. Можна відчути всю палітру смаку – м'якість протеїну горіхів, меду, пшеничний хлібний смак. Все гарно поєднано. Нагадує кавово-шоколадні нотки у поєднанні з грецькими горіхами та медом", - каже Назар Дребот.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зігрійтеся: 5 традиційних напоїв на Різдво
Це лімітована продукція. На сезон варять 4 тонни. За тиждень перед Різдвом воно розходиться повністю. Його можна спробувати лише у пабах. Півлітровий келих "Куті" продають по 8 доларів. Спочатку його продавали з бочок як розливне пиво. А зараз – в алюмінієвих банках.
"Американці чекають рік, щоб випити "Кутю". Сезон продажу триває з 15 грудня до 5 січня. Принципово треба чекати рік. Всі чекають. Так створюємо штучний ажіотаж. Коли підходить час до Різдва нам починають писати соцмережах, коли вже нарешті знову буде продаватись різдвяне українське пиво. Українці особисто дякують, шлють фото, - додає пивовар. - Я там не живу вже декілька років. Але вони до цього часу використовують мій рецепт і варять пиво. Американці заходять у бари і питають чи є у них "кутя". Це приємно".
Назар Дребот свої рецепти не патентує. Якщо хтось зварить з його рецептом, не матиме нічого проти.
19 грудня українці святкували День святого Миколая.
Традиційне дитяче свято багато років тому з радістю святкували і дорослі. Українці проводили гучні гуляння та варили хмільні напої. Зокрема, готували пиво.
Коментарі