Пристрасть до фастфуду може завдати істотної шкоди здоров'ю. Проте, як з'ясували канадські учені, в "швидкій їжі" шкідлива не тільки сама їжа, але навіть її упаковка.
Фахівці з Університету Торонто з'ясували, що для виготовлення паперової упаковки продуктів швидкого приготування використовуються хімічні речовини, перфторовані, що містять карбонові кислоти, або PFCAs. Вони потрапляють в організм і забруднюють кров.
До своїх висновків учені прийшли, поставивши експеримент на щурах. Гризуни протягом трьох тижнів піддавалися дії PFCAs, що вводилася разом з їжею або у вигляді ін'єкцій. Фахівці контролювали показники і метаболіти речовин у тварин в крові і встановили їх шкідливу дію на організм гризунів.
Як повідомляє АМИ-ТАСС, уряди Канади, Сполучених Штатів і деяких європейських країн вже проявляють заклопотаність вмістом вищезгаданих речовин в упаковках продуктів.
Раніше Gazeta.ua повідомляла, що чіпси та газовані напої хочуть вилучити зі шкільних їдалень. Щоб запобігти захворюванням органів травлення, Міністерство охорони здоров'я спільно з Міністерством освіти і науки заборонили замовляти, приймати і використовувати для школярів продукти, що містять синтетичні фарбники, ароматизатори, підсолоджувачі, підсилювачі смаку, консерванти.
Коментарі