Дослідники з Франції зібрали в центральній частині Антарктиди, неподалік від станції Concordia, велику колекцію мікрометеоритів незвичайного складу.
"Ми витягли ці частинки зі снігу, який випав близько 50 років тому, до того як сюди прийшли люди", - розповідає провідний автор дослідження Жан Дюпре з Університету Париж-південь 11. Розтопивши три кубометри снігу, вчені видобули 148 мікрометеоритів.
Найцікавішими виявилися частинки під номерами 19 і 119. Вони порівняно великі (80 і 275 мкм у поперечному зрізі) і виявляють надзвичайно високий вміст дейтерію, важкого стабільного ізотопу водню. Такий ізотопний склад характерний для частинок, що утворюються у міжзоряному просторі, проте в даному випадку ця закономірність, на думку дослідників, не виконується.
"Під час аналізу ми також зафіксували мінерали, що вказують на формування у протопланетному диску, а не в міжзоряному середовищі", - пояснює пан Дюпре.
Іншою особливістю цих частинок стала велика концентрація вуглецю. "Більше половини їхнього об'єму займає речовина, багата вуглецем, - пояснює Жан Дюпре. - Зазвичай у таких метеоритах маса вуглецю становить лише кілька відсотків від загальної маси частинки".
Коментарі