вівторок, 19 вересня 2023 06:41

Українці придумали "козацькі" з оселедцем та "жіночі" з квіткою – смайлик святкує 41-річчя

Українці придумали "козацькі" з оселедцем та "жіночі" з квіткою – смайлик святкує 41-річчя
19 вересня відзначають день народження смайлика. Фото: content.zakon.ru

19 вересня 1982 професор психології Університету Карнегі-Меллона Скотт, що у штаті Пенсильванія, США, Фалман вперше запропонував використовувати смайлик.

Пропозиція професора передбачала використання двокрапки, дефіса і закриваючої дужки для того щоб позначати "усміхнене обличчя" в тексті, який набирається на комп'ютері.

Зберігся лист, який Фалман відправив на місцеву електронну дошку оголошень. Вона була прототипом нинішніх форумів, а в той час основним засобом спілкування між співробітниками університету.

Повідомлення виглядало так: "19-Sep-82 11:44 Scott E Fahlman :-) From: Scott E Fahlman I propose that the following character sequence for joke markers: :-) Read it sideways. Actually, it is probably more economical to mark things that are NOT jokes, given current trends. For this, use :-("

За 35 років свого існування "смайлик" став незмінним атрибутом електронного спілкування, і багато хто вже не можуть уявити, як можна було б без нього обходитися. За цей час з'явилося безліч інших "смайликів", що несуть різне смислове та емоційне забарвлення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Священикам заборонили використовувати смайлики

Найчастіше користуємось смайлами, які мають усталений запис. Вони вбудовані в більшість інтернет-програм та в мобільні телефони. При виведенні на екран текстові смайли автоматично заміняються на відповідні графічні зображення. Традиційний смайл складається з двокрапки - "очей", дефіса - "ніс" і закривається дужкою. Для спрощення набору символ носа "-" часто опускають. Наприклад, пишуть просто :) або :(. У чатах смайли часто скорочують до символу, яким позначається рот: ), (, D. Нерідко цей символ повторюється, кількість знаків при цьому відповідає силі емоції: )))), (((((, DDDDD. Такі повтори зустрічаються й при використанні повної версії смайлика, наприклад: :))), :-))).

Замість двокрапки іноді використовують знак рівності, що символізує широко розкриті очі (як в мультфільмах), "носа" при цьому зазвичай не ставлять: =) замість :). Іноді смайли записують очима в інший бік, тобто (-: або ):. Значення смайлів від цього не змінюється.

У середовищі українських користувачів зародилися так звані українські патріотичні смайли:

- чоловічі — з "козацьким оселедцем": ~:-) ~;-P ~;-| ~8-) ~8-D

- жіночі — з "квіткою": *;-) *;-P *;-D *;-| *'_'*

У Туреччині знайшли старовинний глечик із зображенням смайлика.

Зараз ви читаєте новину «Українці придумали "козацькі" з оселедцем та "жіночі" з квіткою – смайлик святкує 41-річчя». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути