Медуза на 5 відсотків складається з білка і на 95 відсотків з води.
Європейці не звикли вживати медуз в їжу, а в Азії вони вже вважаються загальновизнаним делікатесом, пише Golos.Ua.
Ймовірно, для європейців вони не так вже й добре підходять в якості їжі, але датські вчені взялися виправити це.
Вони знайшли спосіб швидкого перетворення м'яких щупалець медуз в хрусткі снеки. Іншими словами, вони зробили чіпси з медуз.
Чіпси були створені за допомогою етанолу. Матіас П. Кляузен, докторант з Університету Південної Данії в Оденсе, вважає, що такий продукт може викликати гастрономічний інтерес.
Медузи мають низьку кількість калорій і майже не містять жирів. Крім того, медузи багаті вітаміном B12, магнієм, фосфором, залізом і селеном.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Горілка зі смаком пончиків і снікерс в беконі — показали смаки американців
Пропонуємо 4 факти про медуз, які вважають найстаршими тваринами на планеті.
Медузи не мають мозку, дихальної системи, кровоносної видільної систем. Їх тонка шкіра поглинає кисень безпосередньо з води. Про те мають аж дві нервові системи.
Медузи можуть бути як дуже великими - з діаметром купола 2 м і щупальцями завдовжки 20 м, так і дуже маленькими з куполом розміром з сірникову голівку.
У медуз 24 ока, розташованих по всьому тілу. Рот у медузи є одночасно ротовою порожниною і видільним отвором. У медуз відсутній мозок.
Медуз їдять. У Південній і Південно-Східної Азії мариновані медузи вважаються делікатесом. У їжу вживають лише парасольки, а отруйні щупальця викидають.
Британські вчені розробили їстівну пляшку для рідин у Лондоні. Винахід подібний до прозорої кульки. На дотик — як медуза. До пляшки поміщається від 0,25 мл до 5 л води.
Коментарі