Британський учений, який намагався на власному прикладі довести, що рослини можуть постачати для людини кисень у замкнутому просторі, успішно завершив свій експеримент, пише газета The Independent. Професор Ієн Стюарт на 48 годин замкнувся в герметичному прозорому плексигласовому боксі об'ємом 30 кубометрів. У цей бокс із ним було поміщено 160 рослин.
Професор Стюарт брався довести, що виживе за рахунок фотосинтезу: рослини будуть постачати його киснем, при цьому поглинаючи вуглекислий газ, який він буде видихати. Зважаючи на результати, так і сталося. При цьому, зазначає газета, перед початком експерименту вміст кисню в боксі було знижено, щоб довести: цілющий газ професор отримає саме від рослин.
Спочатку Стюарт, за його словами, відчував у боксі запаморочення, адже вміст кисню відповідав там висоті 4500 м над рівнем моря. Організатори досліду, названого "Проект "Едем", зізналися, що за ходом експерименту спостерігали лікарі, які зупинили б його, якби вміст кисню в повітрі впав до небезпечних для життя показників.
Аналогічний дослід ставив ще в XVIII столітті Джозеф Прістлі. Але Прістлі проводив свої випробування на миші, а не на людині.
Для досліду професора Стюарта вибрали ті види рослин, які фотосинтезують найбільш ефективно, - міскантус, кукурудзу і банан. Експеримент був знятий для телесеріалу про те, як рослини впливають на життя на Землі.
Коментарі