Таємничі кола, витатуйовані на перуанській мумії, містять палений рослинний матеріал. Ймовірно, це відкриття проллє світло на історію медицини в доколумбової Америки, яка, можливо, була заснована на тих же принципах, що і акупунктура.
Останки жінки, яка жила тисячу років тому, були знайдені в пісках пустелі в поселенні Чирібайя-Альта на півдні Перу на початку 1990-х років. На тілі виявлені два типи татуювань: умовні позначення птахів, мавп, рептилій та інші символи, що покривали руки, кисть і нижню частину лівої ноги, а на шиї був асиметричний малюнок з пересічних кіл.
Практично всі відомі науці давні татуювання були виконані за допомогою золи і сажі. Мікроскопічний і спектроскопічний аналіз, який провели Марія Ганна Пабст з Медичного університету Граца (Австрія) і її колеги, не показав нічого незвичайного у першого типу малюнків, а от шия здивувала учених. Очевидно, що ця тату була зроблена з іншими намірами. Очевидно, вона була частиною ритуалу зцілення, ослаблення болю або зміцнення організму. Цю думку, між іншим, підтвердив і сучасний перуанський шаман, що уточнив до того ж, що носій кіл, швидше за все, займав високе соціальне становище.
Фахівці відзначають, що кола розташовані в районі точок китайської акупунктури. Ймовірно, думка індіанських докторів йшла по тому ж шляху. Рослини, обрані в якості матеріалу для фарбування, могли мати лікувальні властивості.
Гіпотеза про те, що деякі древні татуювання наносилися в терапевтичних цілях, не нова. Наприклад, найстаріша європейська мумія Еці (вік - 5 300 років) має татуювання у вигляді ліній і хрестів на спині і ногах, які теж близькі до акупунктурні точки (див. фото внизу). І все ж таки жінка з Перу - перший вивчений екземпляр з двома типами татуювань.
Нагадаємо, американка Джулія Гнус потрапила до Книги рекордів Гіннеса за те, що близько 95% її тіла покрито татуюваннями, які зображують рослини, тварин, персонажів мультфільмів і улюблених акторів дівчини.
За матеріалами Компьюлента, Gazeta.ua
Коментарі