Науковці з Міжнародного науково-медичного центру у Вісконсені заявили, що винайшли спосіб відновлювати клітини мозку у хворих людей, що відповідають за пам"ять, пише журнал Science.
Дослідження з 300-ма пацієнтами хворими на склероз показали ефективність введення спеціального протеїну.
Вчені робили хворим ін"єкції протеїну Pin1, який має в своїй структурі генетично модифіковані сполуки білку. Вони мають покращувати електричну активність мозкових клітин.
Керівник досліджень лікар Джонатан Левензон, заявляє, що їм вдалося досягнути певного покращення провідності в нейронних мережах головного мозку. Клітини, які раніше вважалися мертвими, почали проводити сигнал від м"язів та органів.
Головний невропатолог Київського інституту нервів Петро Синявський сказав у коментарі для Gazeta.ua, що відновлення пам"яті можливо поки що тільки теоретично.
"Нам не вдалося повністю реанімувати мертві клітини в хворих на прогресуючий склероз. Ми зараз можемо лише призупинити розповзання хвороби по мозку. Та ці нові дослідження дають надію на перемогу над склерозом. Вони показують, що штучно продуковані протеїни можуть покращувати еластичність клітин та головне відновлювати їхню електричну активність", - розповів лікар.
Всі нервові імпульси є електричними розрядами.
"Їх передають нейрони через синапси. Якщо синапси втрачають еластичність то по них не проходить сигнал і клітини стають неактивними. Нові препарати відновлюють спеціальні протеїнові ферменти, які з віком зникають в клітинах. Якщо клінічні дослідження будуть вдалими, то ми зможемо повністю побороти склероз за 5-10 років", - додав Синявський.
Коментарі