Вчені виявили в Африці шматки бурштину віком 95 мільйонів років, у яких застрягло безліч стародавніх комах.
Дослідники знайшли бурштин у північно-західній частині Ефіопії. У крейдяному періоді, який розпочався 145 мільйонів років тому і закінчився 65 мільйонів років тому, Ефіопія була частиною одного з двох суперконтинентів - Гондвани. Досі велика частина зразків бурштину, що належать до крейдяного періоду, були знайдені на територіях, які входили до складу іншого гігантського континенту - Лавразія.
Загалом фахівці виявили в бурштині близько 30 членистоногих, що належать до 13 родин комах і павуків. Застряглі 95 мільйонів років тому у смолі оси, жуки, моль і мурашки - одні з найдавніших відомих ученим представниками відповідних груп живих істот. Вчені також виявили в бурштині рештки грибів-паразитів, які жили на смолянистих деревах.
Дерева, застиглу смолу яких фахівці виявили в Ефіопії, належали до групи квіткових, або покритонасінних, рослин. Це найбільш "просунута" група, яка зараз домінує на Землі. Вона з"явилася у крейдяному періоді. Досі всі зразки бурштину, пов"язані з крейдяним періодом, були продуктами життєдіяльності більш примітивних голонасінних рослин.
Наприкінці минулого року інший колектив авторів виявив у бурштині віком 100 мільйонів років муху-однорога. На голові незвичайної комахи був виріст з трьома очима.
Коментарі