Біологи провели експеримент, опустивши пошкоджені фрагменти кліток людського організму в дві різних судини, в одному з яких містилася слина, а в іншому розчин, що нагадує морську воду. Через шістнадцять годин учені перевірили, де швидше проходило загоєння. Виявилось, що в чашці із слиною рана повністю затягнулася, а в другій судині регенерації не відбулося.
Пізніше дослідники розклали слину на компоненти і протестували кожен з них. У результаті з"ясувалося, що саме білок гістатін відповідає за загоєння пошкоджень. Науковий світ відзначає, що це відкриття не тільки пояснює, чому тварини зализують рани, або чому травми в ротовій порожнині гояться швидше, ніж на шкірі, але і указує шлях до створення нових ліків.
Як писали Дни.Ру, слина не тільки сприяє регенерації пошкоджених тканин, але і може використовуватися для лікування діабету. До такого відкриття прийшли учені, що вивчали ящірок, які мешкають в північних областях Мексики і США. Виявилось, що в слині цих істот присутня речовина ексенатід, яке стимулює викид інсуліну.
Коментарі