У той час, як більшість збережених в сучасному суспільстві ритуалів включають в себе нешкідливі, поширені в усьому світі традиції, інші, менш відомі, можуть бути надзвичайно болючими і жорстокими. Незвичайні і небезпечні ритуали можна зустріти у різних куточках світу.
Агхорі Баби, які живуть в індійському місті Варанасі славляться тим, що їдять мертвих. Вони вважають, що найбільший страх людини - це страх смерті, і що цей страх є перешкодою для духовного звільнення. З'їдаючи мертвого - можна позбутися страху і встати на вірний шлях просвітлення. Є п'ять типів людей, яких не можна кремувати у відповідності з правилами індуїзму: святі, діти, вагітні, незаміжні жінки, люди, які померли від прокази або укусів змій. Ці люди придаются священній річці Ганг, звідки згодом їх витягують і ритуально споживають агхорі.
Танець Сонця. Корінні американці, як відомо, виконували численні ритуали на честь духів землі. Ритуали являють собою засіб зв'язку з великими духами, а принесення себе в жертву означає збереження прямого контакту з Деревом Життя. Обряд укладання прямого контакту із Деревом проходить наступним чином: шкіра на грудях учасників пронизується вертелом, який канатом прикріплений до стовпа, що зображує Древо Життя. Учасники рухаються вперед і назад, намагаючись вирватися, у той час, як шкіра їх грудей все ще пов'язана зі стовпом. Такий танець може тривати кілька годин.
Самобичування. Щороку під час священного місяця Мухаррам послідовники шиїтського ісламу проводять ритуал масового самобичування для того, щоб вшанувати пам'ять мученицької смерті Хусейна, онука пророка Мухаммеда. Чоловіки б'ють свої тіла лезами, прикріпленими до ланцюгів. У стані релігійного трансу вони практично не відчувають болю.
Стрибки з лози. У селі Бунлап, яке знаходиться на острові в Тихому океані, проводиться ритуал, який називається Гкол. Цей ритуал є, свого роду, попередником банджі-джампінгу. Жителі села співають, танцюють, деякі б'ють в барабани, а деякі чоловіки готуються до небезпечних стрибків. Вони пов'язують лози навколо своїх щиколоток і стрибають з дуже високих дерев'яних веж, побудованих спеціально для цього ритуалу. Учасники ритуалу, мабуть, не сильно стурбовані ймовірністю переламати кістки. Вони просто стрибають і летять вниз головою. Вважається, що чим вище стартувала людина, тим більше благословення богів вона отримає.
Вуду і володіння духом. Послідовників культу Вуду можна зустріти в деяких частинах Західної Африки. Один з обрядів полягає в тому, щоб прийняти в себе, як у своєрідний посудину, яку-небудь іншу душу, або дух. На фотографії людина з'єднується з духом Землі, Сакпата. Дух заволодіває тілом, але людина залишається в свідомості. Після ритуалу, дух не залишає людину 3 дні.
Небесні поховання. У Тибеті, буддисти практикують дивний священний ритуал, який називається Jhator, або небесні поховання. Буддисти вірять у коло перероджень, а це означає, що немає ніякої необхідності зберігати тіла після смерті, тому що душа перейшла на іншу сферу. Тіла померлих прийнято віддавати стерв'ятникам, як милостиню. Для того, щоб позбутися тіла якомога швидше, спеціальна людина розрізає труп на шматки, і розкидає його в окрузі, на поживу птахам.
Вогненні прогулянки. Фестиваль проходить в Пенанге, Малайзія. Один з ритуалів очищення включає в себе ходіння босоніж по палаючим вугіллям. Вважається, що вогонь відлякує злих духів, посилює чоловічу силу і допомагає звільнитися від поганих думок. З цією метою по вогнів ходять сотні людей.
Танці з мертвими. Famadihana, що означає "поворот кістки", є традиційним фестивалем, який проходить на Мадагаскарі. Учасники вважають, що чим швидше тіло розкладається, тим швидше дух досягає загробного світу. Тому вони викопують своїх близьких для того, щоб танцювати з ними під музику навколо могили, а потім перепоховати. Цей дивний ритуал проводиться раз на 2 роки -7 років.
Наколювання. Щорічний Вегетаріанський фестиваль в Пхукеті, Таїланд, являє собою дуже небезпечний ритуал, який вимагає від учасників, щоб вони протикали свої щоки мечами, ножами, списами, гаками і тому подібним. Вважається, що під час ритуалу боги вводять їх тіла в транс, захищають від зла і дарують удачу надалі.
Смертні обряди. Амазонське плем'я Яномамі одне з найбільш примітивних у світі. На їх думку, смерть не є природним явищем. У племені прийнято кремувати померлу людину, а її попіл змішувати з бананами і вживати у їжу, щоб дух померлого члена племені продовжувати жити серед своїх.
Скарифікація. Плем'я Канінгара з Папуа-Нової Гвінеї, практикують дуже незвичайний ритуал, який спрямований на зміцнення духовного зв'язку між членами племені та їх оточенням. Одна з ритуальних церемоній проводиться в "Будинок Духа". Підлітки живуть на самоті в Будинку Духа протягом двох місяців. Після цього періоду ізоляції, вони готуються до церемонії посвячення, яка визнає їх перехід до зрілості. У процесі ритуалу, людині роблять надрізи шкіри уламками бамбука. Отримані щербини нагадують шкіру крокодила. Люди цього племені вважають, що крокодили є творцями людей. Знаки на тілі символізують сліди зубів крокодила, який з'їв хлопчика і залишив дорослого чоловіка.
Коментарі