Сьогодні вночі за місячним календарем Змія поступилася місцем Синьому коню. Тільки зараз в силу вступають всі прогнози і гороскопи, пов'язані з верховенством Коня. На Сході гуляння триватимуть два тижні і завершаться традиційним Святом ліхтарів.
Китайці називають Новий рік Святом весни, багато хто називає його "місячним Новим роком" - він наступає на другий молодик після 21 грудня, тобто в проміжок між 30 січня і 20 лютого за григоріанським календарем. Цього разу початок нового року прийшовся в Китаї в ніч на 31 січня.
У перший день свят прийнято варити на всю сім'ю особливу ароматну кашу "лабачжоу" з різних зернових культур. У неї часто додають червоні боби, мелений лотос, фініки, арахіс, рис і корицю. Ця страва символізує надію на багатий урожай і достаток в наступаючому році. Також на стіл ставлять каструлю, а навколо неї кладуть сирі інгредієнти. Вся сім'я кладе по черзі в каструлю м'ясо, морепродукти і овочі, варить їх і відразу їсть. Трапеза триває кілька годин.
У сім'ї у святкову ніч обов'язково обмінюються "хунбао" - червоними конвертами з грошима. Як правило, старші дарують такі конверти молодшим. Китайський новий рік прийнято зустрічати в червоному одязі - "на удачу".
До Нового року китайці обов'язково прибирають у будинку та миють вікна. Вважається, що таким чином можна позбутися всіх невдач і бід, що минає. Традиційний символ свята - червоні драконові ліхтарі. Їх вішають скрізь. На дверях будинків наклеюють зображення духів воріт і новорічні привітання з побажаннями.
Коментарі