Пʼятниця, 13 травня 2011 13:58

У Флоренції розкопали склеп, в якому могла бути похована Мона Ліза

У Флоренції розкопали склеп, в якому могла бути похована Мона Ліза

Під час розкопок на території колишнього жіночого монастиря Святої Урсули у Флоренції італійські археологи виявили склеп, де, на їхню думку, була похована Ліза Герардіні дель Джокондо - жінка, зображена на легендарній картині Леонардо да Вінчі.

Науковці уже підняли дві зруйнованих часом труни на поверхню, висловивши впевненість, що останки Лізи - в одному з них.

Зараз фахівці з Національного комітету із захисту історичних і культурних цінностей Італії досліджують знайдені останки.

Вчені планують порівняти ДНК, виділену із знайдених кісток, з уже наявними у них даними про будову ДНК нащадків Герардіні.

Таким чином вони сподіваються відтворити обличчя жінки за допомогою комп'ютера і покласти край суперечкам про модель, яка позувала для картини да Вінчі.

Зауважимо, що версія про те, що на картині зображена саме знатна флорентійка Ліза Герардіні дель Джокондо не єдина. У фахівців є й інші гіпотези, деякі з них досить екстравагантні.

Так, дослідник Сільвано Вінчеті припустив, що Мона Ліза - це портрет не жінки, а чоловіка, а саме юного красеня Джана Джакомо Капротті, який з 1490 по 1510 працював у майстерні да Вінчі і за свої незліченні витівки заслужив прізвисько "дияволеня".

Крім того, широко поширена версія, що на картині художник зобразив сам себе.

Зараз ви читаєте новину «У Флоренції розкопали склеп, в якому могла бути похована Мона Ліза». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі