Талановитий художник і спортсмен Олександр Похілько пише дивовижні картини, відомі за кордоном, грає на фортепіано і тромбоні, займає місця на змаганнях з настольного тенісу та волейболу, не зважаючи на те, що цей харизматичний хлопець народився без рук та ніг.
Як художник Олександр відомий далеко за межами Росії, в якій він народився — свої роботи продає за суми, що сягали й 20 тисяч доларів, але найбільше вражає його сила волі та зовсім оригінальне сприйняття інвалідності. На думку Сашка, інвалідність — це радше дар, аніж покарання.
"Ви допомагаєте інваліду тому що вам шкода, щоб вивищитися, спокутувати якусь свою провину. Не робіть так, краще навчіть: навчіть його робити так, щоб без вас він міг скористатися чимось чи зробити щось."
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Діти розумово гальмують через розлучення батьків
На думку Олександра, людина може досягти майже всього, незалежно від того — інвалід вона чи ні.
"Інвалід має пристосовуватися до міста, у якому живе. Якщо тобі потрібен пандус — доведи, що він тобі потрібен. Але ж ні — ти сидиш вдома. Ти виправдовуєшся, що його немає, що для тебе чогось не зробили."
Сашко вважає, що можливості інвалідів насправді безмежні — людину потрібно виховувати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хребет болить через нерухомість
"Чому інвалід сам себе заганяє в куток? Бо усі йому кажуть, що він не може. А якщо йому навіяти, що може, навіть якщо це не так, рано чи пізно він зможе!"
Сашко також запевняє, що немає нічого гірше за те, коли у родині інваліда знищують як особистість, переконуючи, що він нічого не може.
"Якщо у тебе є, припустімо, руки, пальці, голова, нарешті — ти вже можеш працювати і заробляти. Я плаванням захоплювався., настольним тенісом. Серед здорових грав і не почувався ущемленим, бо хтось мене переконав, що я можу більше."
Коментарі
4